Verstappen: "Buz üzerinde sürüyormuş gibiydim!"

Verstappen: "Buz üzerinde sürüyormuş gibiydim!"
2024 Çin Grand Prix'si öncesinde gerçekleştirilen sprint sıralama seansında ilk iki bölüm kuru zeminde gerçekleştirilirken son bölüm öncesinde yağmur yağmaya başladı ve pisti ıslattı. 

Şangay pistinin yenilenen asfaltı hali hazırda az yol tutuşu sağlarken yağmurun ıslatmasıyla daha da kaygan hâle geldi ve pilotlar, sprint pole pozisyonu için koşulların limitlerini zorlarken pist üstünde kalmakta zorlandılar. 

Sprint sıralama seansının son bölümünde pist dışına taşan isimlerden biri de Max Verstappen'di. Hollandalı pilot kuru zeminde iyi performans sergilemesine rağmen ıslak Q3 seansında yol tutuşu bulmakta zorlandı ve iki kez pist dışına çıktı.

Bu hatalarına rağmen en hızlı dördüncü zamanı kaydetmeyi başaran Verstappen, seansın ardından açıklamalarda bulundu ve "buz üzerinde sürüyormuş" gibi hissettiğini söyledi. 

3 kez dünya şampiyonu pilot, "Pist inanılmaz derecede kaygandı ve lastikleri ısıtmakta çok zorlandım. Aracı pistte tutmak çok zordu. Lastikleri hiçbir zaman doğru çalışma aralığına getiremedim, bu yüzden buz üzerinde sürüyormuş gibi hissettim. Bundan dolayı bence bulunduğumuz sırayı hak ettik. Sprintte tek set lastikle oldukça uzun bir stint atacağız ve bu da yarışı oldukça ilginç hâle getirecek." dedi.