Carlos Sainz 5 saniye zaman cezası aldı, bir sıra kaybetti!

Carlos Sainz 5 saniye zaman cezası aldı, bir sıra kaybetti!
Ferrari pilotu Carlos Sainz, McLaren pilotu Oscar Piastri ile yaşadığı temas nedeniyle 5 saniye zaman cezası aldı. İspanyol pilot, bu zaman cezasıyla birlikte bir sıra geriledi ve 5. oldu. 

Miami'deki yarışa 3. sıradan başlayan Sainz, ilk pit-stop'ların ardından McLaren pilotu Oscar Piastri'nin arkasına geldi. Piastri'yi geçmek için fazlasıyla zorlayan Sainz, 17. viraja gelirken rakibini geçmek için bir kez daha atak yaptı. 

Oldukça geç frenleyen Sainz, aracını durdurmakta ve kontrol etmek zorlandı. Frenlemede SF-24'ün arka tarafını da kaybeden Ferrari pilotu, aracını yeteri kadar yavaşlatamamasının ardından Piastri ile temas yaşadı. 

Bu temas sonucu Piastri'nin ön kanadı hasar aldı ve Avustralyalı pilot pite girmek zorunda kaldı. Bu da Piastri'nin fazlasıyla zaman kaybetmesine neden oldu ve Piastri, ilk 5 için mücadele ettiği yarışı 13. sırada tamamlayabildi. 

Yarışın ardından Sainz ve Piastri arasındaki teması inceleyen hakemler, Sainz'ı hatalı buldular ve 5 saniyelik bir zaman cezasına ek olarak 1 de ceza puanı verdiler. 

Damalı bayrağı dördüncü sırada geçen Sainz, bu zaman cezası nedeniyle 5. sıraya gerilemiş oldu. Böylelikle yarışı 5. sırada tamamlayan Sergio Perez de bir sıra yükseldi.