Okan Buruk: "Icardi'nin bu konuda etkisi çok fazla..."

Video yükleniyor...

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ı çalıştıran ve geride bıraktığımız sezonu şampiyon olarak tamamlayan Okan Buruk, beIN SPORTS ekranlarında çok özel açıklamalarda bulundu. 

Geçen sezonki şampiyonluğun ardından yeni sezona odaklandıklarını belirten Buruk, "Bir şampiyonluk bitiyor yenisi başlıyor. Maç biterse bitmez yeni hedefimizi belirtmemiz gerekiyordu; 25. şampiyonluk. Ne kadar kararlı ve istekli olduğumuzu göstermek istedim. Kutlamalar çok uzun sürmedi, yabancı oyuncular bir an önce ülkelerine gitmek istiyor. Şampiyonluk kutlamaları Türkiye geneline yayıldı. Galatasaray, Türkiye'nin en iyisi, en çok şampiyon olan, Avrupa kupası alan takım. Aynı motivasyonla bir sonraki sezona hazırız." ifadelerini kullandı. 

"Çok fazla Galatasaraylı çocuk var..."

Buruk, "Teknik direktör olmak, Galatasaray Teknik Direktörü olarak o koltukta oturmak çok başka bir şey. İlk anlaşma sağlandığında Fransa'dan gelmiştim, havalimanında anladım o duyguyu. Futbolculuk dönemini 10 ile çarpacak bir duygu. Kendi sahamızda oynadığımız maçlarda dominant bir oyun oynadıkça taraftarı da yukarı çektik. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim saatlerce bekliyorlar. İnip hepsine sarılası geliyor insanın. Son 2 senede taraftarlarımızdaki artış da çok net. Çok fazla Galatasaraylı çocuk var, Icardi'nin etkisi çok bunda..." şeklinde konuştu. 

OKAN BURUK'TAN FLAŞ TRANSFER SÖZLERİ! İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

Galatasaray Teknik Direktörü, "Kötü bir maçtan sonra ilk teknik direktör eleştirilir. Orayı doğru atlattığınızda bu meslek... İstediğiniz takımın başındasınız, istediğiniz oyuncularla çalışıyorsunuz. İnsanların yüzündeki gülümsemeyi görmeyi hiçbir şeye değişmem." dedi. 

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN