Abdullah Avcı: "Yeterli mi, değil..."

Video yükleniyor...

Trendyol Süper Lig'in 12. hafta karşılaşmasında Trabzonspor ile Tümosan Konyaspor kozlarını paylaştı. Mücadele, 2-1'lik Trabzonspor galibiyeti ile tamamlandı. Maç sonrasında Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, beIN SPORTS ekranlarında açıklamalarda bulundu. 

TRABZONSPOR - TÜMOSAN KONYASPOR MÜCADELESİNİN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Avcı, "Bu iş, enerji işi. Bugün ısınmada bilgi geldi, takımın enerjisi düşük diye. Ne oldu yani bir haftada? 4 gündür uyarıyorum zor maç diye. Her türlü detayı düşündük. İkinci yarıda sadece teknik olarak değişiklik yaptık. Bazı geçişler yakaladık, golü bulduk. Ama yediğimiz gol, ilkokul vardır, ondan önce kolej vardır... Bu şekilde bir pas, arkası dönük oyuncuya atılmaz. Arkası dönük oyuncu da oraya girip o pası almaz. Bunların hepsini tekrar tekrar çalışmak zorundayız. Bu biraz yoruyor ama yapacak bir şey yok, işimiz bu." dedi. 

Trabzonspor Teknik Direktörü, "Bunları görerek kazanabiliyorsak, bu bizim için değerli. Kazanmak ve gelişmek önemli. Bu oyun; enerji, duygu, coşku ama akıl var. Duygularınla oynayamazsın. Okul bahçesinde oynamıyoruz. Planı var, organizasyonu var. Bu şekilde kazandık, ikinci yarıda daha iyiydik. Yeterli mi, değil. Çok çalışmamız, daha hızlı oynamamız gerekiyor. Oyuncu kalitesini arttırmamız gerekiyor. Çok çalışacağız, tekrarlar yapacağız. Daha iyi olacağız diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

Onuachu'nun müthiş golünü de değerlendiren Avcı, "Sezon çok uzun olmasına rağmen sezonun golü diyebilirim. Hem kazanmada etkisi olan hem de fantastik bir gol." ifadelerini kullandı. 

SPOR TOTO SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN