Umarım Balotelli burada yeniden doğar | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Video yükleniyor...

"Umarım Balotelli burada yeniden doğar"

Küçük resim
Adana Demirspor
Süper Lig'in yeni ekiplerinden Adana Demirspor'un kaptanı Gökhan İnler, takımının yeni sezon öncesinde hazırlıklarını gerçekleştirdiği Bolu'da beIN SPORTS'a özel açıklamalarda bulundu.

Muhabirimiz Deniz Biricik'in sorularını yanıtlayan ve Akdeniz temsilcisinin transfer hamlelerini değerlendirerek sözlerine başlayan deneyimli orta saha oyuncusu, "Avrupa'da üst seviyeleri oynamış oyuncular geldi, daha da gelecek diye düşünüyorum. Süper Lig çok farklı, hep hazır olmamız lazım. Balotelli transferinin içinde ben de vardım." ifadelerini kullandı.

Futbolculuk kariyeri ve yaşadığı şampiyonluklara değinen Gökhan, "Bir takım oyuncusuyum ve tecrübeyle birlikte artık liderliğe soyundum. İsviçre Milli Takımı'nda kaptanlık yapmak kolay bir şey değil. Zürih 26 sene şampiyon olamamıştı, ben geldim ve o sene ligi kazandık. Leicester City'de kazanılan şampiyonluk zaten büyük bir hikaye. Beşiktaşlı olduğum için orada kupa kaldırmak benim için müthişti. Medipol Başakşehir yeni bir kulüp, şampiyonluk kazandık. Adana Demirspor 26 sene sonra Süper Lig'e çıktı. Her kupa benim için değerli." şeklinde konuştu.

İsviçre Milli Takımı'nı tercih etme sebebine açıklık getiren yıldız oyuncu, "Ben genç takımlarda Türkiye'yi seçtim. Sonrasında ise davet almadım, insan haliyle üzülüyor. Rahmetli Köbi Kuhn benimle konuştu, bana çok değer verdiler. Ben de İsviçre Milli Takımı'nı kabul ettim." dedi.

Yeni takım arkadaşlarından Mario Balotelli hakkındaki görüşlerini dile getiren Gökhan, "Mario benim arkadaşım, ona karşı da çok kez oynadım. Artık 20'li yaşlarında değil, ona 'Mario, seni Dünya Kupası'na hazırlamamız lazım.' dedim. Onun da hedefi var, çok iyi bir futbolcu. Ona destek olmalıyız, umarım burada yeniden doğar." cümlelerini sarf etti.

Başkan Murat Sancak'tan övgüyle bahseden Gökhan, "Başkan bir numara, bizim için adeta baba gibi... Kulübü zor durumda aldı, çok yatırım yaptı ve arkasında durdu. Çok büyük bir emeği var. Yavaş yavaş ilerleyeceğiz, bir anda Şampiyonlar Ligi takımı olamazsınız. Çok önemli adımlar attı, devamı gelecek." öngörüsünde bulundu.

Son olarak Adana Demirspor taraftarına mesaj vermeyi de ihmal etmeyen tecrübeli futbolcu, "Çok şükür tribünler açılıyor, Adana Demirspor taraftarını tüm dünya görmeli. %50'de yeter ama keşke %100 olsa... Herkes Süper Lig'de olduğumuz için bundan keyif alsın, Adana Demirspor şimşek gibi patlasın." diyerek sözlerini noktaladı.