Yuto Nagatomo Marsilya da | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Yuto Nagatomo, Marsilya'da

2,5 sezon Galatasaray forması giyen Yuto Nagatomo, Fransa'nın Olympique Marsilya Kulübüyle anlaştı. Japon futbolcu yeni takımında 25 numaralı formayı giyecek.

Nagatomo imza töreninde: "Öncelikle Marsilya'ya katıldığım için çok mutluyum. Önümde zorlu bir sınav olduğunu biliyorum. 11'de yer bulmak için sıkı çalışmalıyım. Şampiyonlar Ligi ve Ligue 1'de mücadele etmek zorlu olacak. Takıma katkı yapmak için çalışacağım. İlk defa oynayacağım takımda bir başka Japon futbolcu olacak. Hiroki Sakai ile birlikte oynayacak olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Japon Milli Takımı'nda birlikte forma giymenin tecrübesini kullanıp Şampiyonlar Ligi'nde iyi sonuçlar alacağımızı umuyorum" açıklamaları yaptı.

Marsilya Teknik Direktörü Andre Villas-Boas, Nagatomo'nun transferinden memnun olduğunu söylerken, Yuto'nun transferinde tavsiyelerden faydalandığını da söyledi. 

Portekizli teknik adam: "Hiroki Sakai, Marco Materazzi ve Radamel Falcao ile Yuto hakkında konuştum. Hepsi onun iyi bir futbolcu ve iyi bir insan olduğundan bahsettiler. Hiroki'ye kişiliği, soyunma odasındaki tavırları nasıldır diye sordum. Tecrübesi ve kişiliğiyle Yuto'yu transfer etmenin bizim için iyi bir çözüm olduğunu düşündük, çünkü ona savunmada ne yapacağını öğretmek gibi bir derdimiz yok, ne istediğimizi, nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Kalitesi konusunda şüphemiz olmayan bir oyuncu. Yuto'nun özellikle çok dil konuşuyor olmasının, Hiroki Sakai'nin dil yeteneklerine faydası olur diye espri yaptık, bu Sakai için de iyi bir transfer oldu" sözlerini kullandı.