Yusuf Yazıcı'dan transfer açıklaması: "Teklifler var"

Video yükleniyor...

Lille'de futbol hayatını sürdüren Yusuf Yazıcı İspanyol As gazetesine tam sayfa bir röportaj verdi.

Milli takımdan arkadaşı Arda Güler’i hakkında övgü dolu sözler söyleyen Yusuf Yazıcı, “Arda Güler özel bir yetenek, harika bir futbolcu ve hepsinden önemlisi çok iyi bir insan. Geldiği nokta beni hiç şaşırtmıyor. Zamanla daha da gelişecek ve çok daha yüksek seviyelere çıkacak. Oyun görüşü, pas verme ve şut yeteneği üst seviyede. Çok hoş ve pozitif bir insan. Takımın enerjisini artıran bir futbolcu profili, birçok farklı pozisyonda katkı sağlayabilir" ifadelerini kullandı.

Yusuf yazıcı, "ona ne gibi bir öneride bulunabilirdiniz" sorusuna ise şu cevabı verdi: 

"Zor bir soru. Ben de ilk yurt dışı seyahatimi çok küçük yaşta yaptım. 22 yaşımda ülkemi terk edip Lille'e gittim. Dışarıdan tam olarak algılnamayabilir ama benim için zor bir süreçti. Arda bu işi çok iyi hallediyor. Şampiyonluk kutlamasında taraftarlarla etkileşimi ve Ancelotti ile diyaloğu çok güzel anlardı. Elbette zorluklarla yüzleşmek zorunda kalacak ama yeteneği ve karakteriyle bu zorlukların üstesinden gelebilecek kapasitede."

Lille ile sözleşmesi sona eren Yusuf Yazıcı kariyeri ile ilgili sorulan soruya: "Henüz resmi bir teklif almadım ama İtalya, Almanya ve İspanya'dan birçok kulübün benimle ilgilendiğini biliyorum. Bazen değişimler yeni enerjiler getirir" diyerek sözlerini noktaladı.