Yöneticilerden TFF açıklaması: "Federasyon..."

Video yükleniyor...

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından oturuma katılan yöneticiler açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Asbaşkanları Mete Vardar ile Onur Göçmez ve Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ve Yukatel Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak oturumun ardından konuşan isimler oldu.

Beşiktas Asbaşkanı Mete Vardar: "Sıkıntılarla karşılaştığımız bir sezon yaşıyoruz"

TFF'nin 18 Temmuz'da seçimli genel kurul yapma kararını değerlendiren Vardar, "Kulüpler Birliği Vakfında çok değerli kulüp başkanları ve yöneticileri ile bir sürece girdik. 18 Temmuz kararını başkanımız ve tüm yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla beraber çok geç buluyoruz. Beşiktaş Kulübü, önümüzdeki pazartesi günü tüm delegeleriyle 7 kişi olarak imzasını atacak. Ancak aylardır zihinlerde bu imzayı attık. Bu konunun değişmesi ve çok daha önceden bu kararın verilmesi gerektiğini Beşiktaş Kulübü olarak çok net ifade ettik. Bugün geldiğimiz noktada ne yazık ki tüm olumsuzlukların yaşandığı, hiç yaşanmadığı kadar sıkıntılarla karşılaştığımız bir sezon yaşıyoruz. Bu seçimin özellikle 2024 Avrupa Şampiyonası'ndan önce yapılmasının aynı zamanda A Milli Takımı'mıza da finallerde daha fazla katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez: "Seçim en kısa zamanda yapılmalı"

Beşiktaş'ın Türk futbolunun geleceği için imza vereceğini aktaran Onur Göçmez, "Türk futbolunun bir sezon daha kaybedecek durumu söz konusu değildir. Çok hızlı bir değişime girmesi lazım. Sadece yönetim değil, tüm kurullarıyla bu değişimin yapılması gerek. Beşiktaş, Türk futbolunun geleceği için buradadır. Seçim en kısa zamanda yapılmalı. Belli bir tüzük ve toplanması gereken imzalar var. En kısa zamanda Türk futbolunun bir değişime ihtiyacı var. Bunun için tarih belirlemek bizim görevimiz değil. Bizim burada değerli federasyon yöneticilerimize verdiğimiz mesaj budur. Hızlı bir şekilde Türk futbolunun geleceğini kurtarmaları adına düzgün bir karar almalarını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Beşiktaş İkinci Başkanıu Hüseyin Yücel: "Duruşumuzu aynı şekilde sergilemeye devam ediyoruz"

Siyah-beyazlı kulübün TFF'ye karşı hep aynı noktada durduğunun altını çizen Hüseyin Yücel ise, "Benim burada bazı kulüplerimize bir çağrım olabilir. Sabah uyanıp farklı söylemlerde bulunup, akşam yatarken farklı söylemlerde bulunan kulüplerimizi biraz daha tutarlı olmaya davet ediyorum. Biz Beşiktaş olarak ilk günkü duruşumuzu aynı şekilde sergilemeye devam ediyoruz. İnşallah hayırlısı olur." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu: "Bir an önce seçime gitmeleri lazım"

TFF'nin en kısa zamanda seçime gitmesi için noter onaylı imza toplama süreci başlattıklarını belirten Sarıalioğlu, "Yaklaşık 7- 8 kulübümüz burada oldu. 1. Lig'den de katılan kulüplerimiz olacak. Seçimin ligin bitiminden 1 hafta veya 10 gün sonra yapılması lazım. Çünkü gelecekte çok büyük sorunlar doğuracak. Bunların da bütün açıklamasını yaptık. İhtarını çektik. Bugünden tezi yok bir an önce seçime gitmeleri lazım." şeklinde görüşünü belirtti.

 Yukatel Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak: "Türk futbolu için ne gerekiyorsa..."
 
 TFF'nin olağanüstü seçimli genel kurula gitmesi için başlatılan noter onaylı imza toplama sürecine destek veren Murat Sancak, "Ben başkan değilim. Mehmet Büyükekşi, beni ekranda görecek ve rahatsız olacak. Geçen gün katıldığım bir Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra bir başkanımızı arıyor ve 'Murat Sancak Adana Demirspor Kulübü Başkanı değil. Sizin toplantınızda ne işi var? Niye alıyorsunuz toplantıya?' diyor. Sayın Mehmet Büyükekşi. Kimin Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına katıldığına bakma. Tek tek arama. Kulüpleri baskı altına alma. Türk futbolu için ne gerekiyorsa yap ve hangi adımlar atılması gerekiyorsa onu at." diye konuştu.