Yılın futbolcusu Oğuzhan!

Yılın futbolcusu Oğuzhan!
Beşiktaş'ta yılın en iyi oyuncusu Oğzuhan Özyakup oldu.

"Yılın Futbolcusu" seçilen Oğuzhan Özyakup'a kupası Beşiktaş Medya Grup İmtiyaz Sahibi İsmail Baştuğ tarafından verildi. Baştuğ' "Her futbolcu değerli. Kupayı bu yıl Oğuzhan kazandı. Gençlere sahip çıkmalıyız" dedi.

Medya Grup tarafından düzenlenen ve onuncusu yapılan “Yılın Futbolcusu” yarışması sona erdi. 2015/2016 sezonu "YIlın Futbolcusu" Oğuzhan oldu. Oğuzhan "Kupayı tüm arkadaşlarım adına alıyorum. Mutluluğum anlatılamaz. Öncelikle taraftarımıza ve Şenol Hocama teşekkür ediyorum" dedi.

Beşiktaş’ın en büyük ve prestijli yarışmasında toplam 40 gazeteci ve spor yazarı 2015-2016 sezonunda oynanan tüm maçları göz önüne alarak Beşiktaş Medya Grup’a görüş bildirdi. 1 yıl süren ve her haftamaçlarda öne çıkan futbolcular arasından sezon sonunda gösterilen adaylar arasında taraftarlar “Yılın Futbolcusu”nu seçti. 

Gazetecilerin belirlediği adaylara 10.000 taraftar katıldı ve Yılın futbolcusunu belirledi.
Gazetecilerin gösterdiği adaylar Oğuzhan, Gomez, Atiba ve Sosa idi. Beşiktaş Medya Grup sezon bitiminden sonra adayları tüm yayınlarında ve sosyal medyada açıkladı. Beşiktaş camiası ve kamuoyuyla yapılan paylaşımlar büyük ilgi gördü. Açıklanan adaylara taraftarlar oy yağdırdı. Kıyasıya süren çekişme sonucu beğenisayısı fazla olan adaylardan Beşiktaş’ın genç yıldızı Oğuzhan Beşiktaş’ta “Yılın Futbolcusu oldu. 

Oğuzhan Özyakup'a Geleneksel "Yılın Futbolcusu" Kupası Beşiktaş Ümraniye Nevzat Demir tesislerinde taraftarların katıldığı törenle verildi.

Ödülü önceki yıllarda Tayfur Havutçu, Sergen Yalçın, Bobo, Delgado, Tello, Necip Uysal, Quaresma ve Fernandes kazanmıştı.