Ve Hleb formayı giydi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Ve Hleb formayı giydi

Torku Konyaspor, daha önce anlaştığı Alexander Hleb ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Torku Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten, kulüp binasında düzenlenen imza töreninde, devre arası transfer döneminde çok önemli bir ismi kadrolarına kazandırdıklarını söyledi.

Bu dönemde nokta tranferler gerçekleştirdiklerini dile getiren Öten, "2 önemli oyuncuyu renklerimize bağladık. Takımıza, hocamıza sonuna kadar güveniyoruz. Çok kaliteli bir ekibimiz var. Ekibimize dahil olan yeni arkadaşlarımızla özellikle Hleb'in gelmesiyle Konyaspor'un marka değeri arttı" dedi.

Hleb ise Türkiye' ye gelmeden önce pek çok arkadaşıyla Türkiye ve Torku Konyaspor hakkında araştırma yaptığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig'in kaliteli bir lig olduğunu vurgulayan Hleb, Torku Konyaspor'da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye'de futbolun çok popüler olduğunu ifade eden Hleb, "Kente geldiğimde taraftarlarımızın beni karşılaması büyük bir sürpriz oldu. Çünkü buraya geç bir vakit geldik, kimsenin de geldiğimizden haberi yoktu. Benim için büyük sürpriz oldu" diye konuştu.

Hleb, gelmeden önce yaptığı araştırmalarda Konya'nın büyük bir şehir olduğunu öğrendiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Konya tipik bir Türk şehrine değil de Avrupa şehrine benzediği için burayı tercih ettim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye liginin önemli bir lig olduğunu biliyorum. Drogba ve Sneijder'i takip ediyordum. Gol veya asist için herhangi bir sayı vermek istemiyorum ama takıma katkı sağlamak için buradayım. Sahada konuşacağım, herkes görecek."

Hleb, daha sonra kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1,5 yıl yeşil-beyazlı yapan sözleşmeye imza attı.