Trabzonspor Marek Hamsik ısrarı sürüyor | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Trabzonspor, Marek Hamsik ısrarı sürüyor

Trabzonspor
Transfer sezonuna hızlı giren Trabzonspor'da kadroyu güçlendirme çalışmaları sürüyor.

Gervinho ve Bruno Peres gibi iki yıldızı kadrosuna katan bordo mavililerin Marek Hamsik ısrarı sürüyor. Yıldız oyuncuyu renklerine bağlamak isteyen Karadeniz temsilcisi yeni bir teklif paketi sunmaya hazırlanıyor.

Slovak futbolcu ile rakam konusunda uzlaşma zemini arayan yönetim, oyuncunun istediği bedeli aşağıya çekmek için görüşmelerini sürdürüyor. İlk görüşmede 4.5 milyon Euro isteyen Marek Hamsik'in bu rakamda 1 milyon indirime gittiği ve bordo mavili yönetimin esktra indirim talebinde bulunduğu öğrenildi.
 
Trabzonspor'un, Slovak yıldıza ilk etapta ilettiği sözleşme detayları da netleşti. Bordo mavili yönetim, oyuncuya ilk etapta 2+1 yıllık sözleşme önerdi. Buna göre Marek Hamsik'e 2021-2022 sezonu için yıllık 1.3 milyon Euro +300 bin Euro imza parası, 2022-2023 yılı için 1.2 milyon Euro +200 bin Euro imza parası, 2022-2023 sezonu toplamda 25 maç ve üstü maça çıkarsa +1 yıllık opsiyon ve sözleşme otomatik yenileme teklifinde bulunuldu. 

Bordo mavili yönetim, teknik direktör Abdullah Avcı'nın da ısrarla alınmasını istediği 33 yaşındaki orta saha oyuncusunun kararını bekliyor.

Kariyerini İsveç ligi ekiplerinden Göteborg'da devam ettiren Marek Hamsik'in kulübüyle sözleşmesi ağustos ayı sonunda bitiyor.