TFF'den hakem Baran Eraslan açıklaması

TFF'den hakem Baran Eraslan açıklaması
İzmir bölgesi 1. Lig yardımcı hakemlerinden Baran Eraslan‘ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımla ilgili TFF'den bir açıklama geldi.

TFF'den yapılan açıklamada, "İzmir bölgesi 1. Lig yardımcı hakemlerinden Baran Eraslan‘ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım ve hakemliği bırakma şekliyle ilgili açıklamalar doğru bilgileri yansıtmadığı için kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur. 

Trendyol 1. Lig  21. haftasında dijital atama ile yapılan görevlendirmelerde Ümraniyespor - Bodrumspor FK maçında, ilgili kişi yardımcı hakem olarak görevlendirilmiş ve bu durum kendisine 1 Şubat 2024 tarihinde tebliğ edilmiş ancak, adı geçen yardımcı hakem, 2 Şubat 2024 tarihinde sağlık sorunu nedeniyle (sakatlık) maça gidemeyeceğini belirtmiş ve raporunu iletmiştir. Bu mazereti ve belgesi dikkate alınarak ilgilinin görevi iptal edilmiş ve dijital atama sistemi üzerinden bir başka yardımcı hakem görevlendirilmiştir. Bugün (03/02/2024) de hakemliği bıraktığına dair dilekçesi ulaşmıştır.

İlgili kişinin sosyal medya paylaşımı ile ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur." ifadeleri kullanıldı.