Terim den flaş transfer açıklaması Rachid Ghezzal Gedson Fernandes | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Terim'den flaş transfer açıklaması: Rachid Ghezzal, Gedson Fernandes...

Galatasaray

Video yükleniyor...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transfer konusunda önemli açıklamalar yaptı. 

PSV maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fatih Terim, transferde geleceği inşa etmek istediğini söylerken "Boey yeni sağ bekimiz, Alex de Rumen orta saha oyuncumuz, Van Aanholt da sol bekimiz. 20-25 yaş arası yetenekli oyuncularımız olacak. Ben, ekibim ve scoutlarımızın uzun zamandır izlediği oyuncuları almaya devam edeceğiz. Rakamlarımı da dikkatli izleyin." dedi

PSV maçınndaki farklı skorun transferlerle ilişkilendirilmesinin yanlış olduğnu belirten Terim "Maçtan önce 10 oyuncu alsaydık da elenebilirdik. Ama bu kadroyla da 5 olmayabilirdi. Manchester United kupayı kaybetmese, şimdi daha hazırlık sürecindeydik." diye konuştu.

Ghezzal, Gedson Fernandes ve Morutan açıklaması
Fatih Terim, Beşiktaş'la kiralık sözleşmesi sona eren Rachid Ghezzal'i reddettiğine dair iddialar için "Rachid Ghezzal'ı reddetmedim, aksine çok istedim. Ben ve başkan da. Bana sormadan bu tip şeylere inanmayın. Bu manipülasyonu yapıyorlar. Sonunda böyle söyleyince, doğrusu meydana çıkıyor." şeklinde konuştu.

Gedson Fernandes'i de yeniden takıma kazandırmak istediklerini belierten deneyimli teknik adam "Benfica son söz olarak Gedson vermeyeceğini söyledi. 1 Ağustos'a kadar değişiklik olabilmesini bekliyoruz. Türkiye'den başka teklifler de olduğunu söylediler. Başka yere gideceğini sanmıyorum. Biz her şeye hazırlıklıyız. Cezamız da bitti. 3-4 transferle kalmayız." ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, transfer gündemindeki isimlerden Morutan'a da değinirken "Morutan'ı çok beğeniyorum. Bizim az paramız olduğunu biliyor herhalde. 'Zayıf oynuyorum ki Galatasaray beni alsın' demiş. Zevk verecek oyunculardan birisi. Ağabeyleri Hagi ve Popescu daha önce bu zevki verdi." dedi.