"Sonuna kadar gitmek istiyoruz"

"Sonuna kadar gitmek istiyoruz"
Belçika'nın Dünya Kupası ile arasında iki maç kaldı, tıpkı rakibi Fransa gibi.

Zorlu yarı final öncesi Kevin De Bruyne ve Roberto Martinez kameraların karşısına geçti. 
 
Çok potansiyelli bir takımız diyerek sözlerine başlayan De Bruyne; "biz birbirimize inandıkça başarıya giden bir ekibiz. Bence halihazırda çok şey başardık ancak hala buradaysak sonuna kadar gitmek istiyoruz" dedi.

Pep Guardiola'nın oyununa yaptığı etkiyi de değerlendiren Manchester City'li yıldız, "Pep bireysel olarak gelişmemde çok yardımcı oldu. Futbola farklı bakıyor, onu anladığınızda ise her şey çok daha kolaylaşıyor" ifadelerini kullandı. 

De Bruyne, City ile Belçika'nın oyun tarzlarının benzer özellikleri olsa da temelde ayrı olduğunun da altını çizdi.

27 yaşındaki futbolcunun ardından mikrofonu alan teknik adam Roberto Martinez ise sözlerine yardımcılığını yapan ve aynı zamanda Fransa tarihinin en golcü futbolcusu olan Thierry Henry ile başladı. 

Henry bizde eksik olan şeyleri tamamladı diyen Martinez, "Bu ekibin örnek alacağı Dünya ya da Avrupa şampiyonu olmuş bir jenerasyonu yok, bu sebepten bunları tatmış birine ihtiyacımız vardı. Henry bu takıma tecrübesini aktardı ve soğukkanlılık katkı" açıklamasını yaptı.

Kevin De Bruyne'nin çok yönlülüğüne de değinen çalıştırıcı; "Kevin'ı daha derin rolde, oyun kurması için kullanabilyoruz, bunun yanında ileri üçlüde de göz alıcı işler yapabiliyor. O 6, 8, hatta sahte 9 pozisyonlarını oynayabilen bir yetenek" ifadelerini kullandı.