Sizleri İsviçre Alpleri'ne götürüyoruz!

Sizleri İsviçre Alpleri'ne götürüyoruz!
Sporun her rengini sizlerle buluşturan beIN SPORTS, bu kez de Ski Classic Engadin La Diagonela’yı ekranlarınıza getiriyor.

55 kilometrelik Engadin La Diagonela, İsviçre'deki klasik teknikteki en büyük kros kayak yarışıdır. Kısmen, Ski Classics IX sezonundaki ilk paten etkinliği olan ünlü Engadin Kayak Maratonu ile aynı güzel parkuru takip ediyor.

Etkinliğin organizatörleri, yarışa başladıklarında akıllarında net bir hedef vardı. Klasik İskandinav kayak geleneğini canlandırmak ve Engadin vadisinin muhteşem konumunda mükemmel bir uzun mesafe yarışı yapmak istediler.

Organizatörlere göre üç ana satış noktaları var; çarpıcı manzara, yüksek rakım, deniz seviyesinden 1.800 metrenin üzerinde ve eşsiz hoş bir atmosfer. Bölgede 220 km'den fazla bakımlı parkur vardır, bu da vadiyi etkinlikten önce veya sonra vakit geçirmek için mükemmel bir yer yapar.

Parkur Pontresina'dan Celerina üzerinden St. Moritz gölüne, ardından Staz gölü üzerinden Pontresina'ya, Engadin havaalanına ve vadiden aşağı Zuoz'a kadar uzanır. Bitiş çizgisine kadar şehrin ortasındaki tarihi pazar meydanında büyük bir son yokuş var.