Seçim sürecine müdahil olmak istemedim | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Seçim sürecine müdahil olmak istemedim"

Galatasaray

Video yükleniyor...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki sohbet toplantısında bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Pandemi nedeniyle sezon öncesi hazırlık kampının programında değişikliğe gittiklerini ve hazırlıklarını tesislerde devam etmeyi daha makul bulduklarını belirten Terim: "Eğer bir turnuva olsaydı oraya gidecektik. İnşallah pandemi döneminin etkileri son bulur ve değişik turnuvalara gidebiliriz. Bu sene ligdeki deplasmanlara belki maç günü gideceğiz. Özellikle yakın yerlere. Cezai müeyyidesi yoksa, bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz" dedi.

Tesislerin durumuna da değinen Terim, "şu an Florya'ya odaklanmış durumdayız. Yenilenme çalışmaları devam ediyor. Başkanımız, Kemerburgaz Tesisleri'nin tamamlanmasının en az 25 ayı bulacağını söyledi. Biz buna içinde bulunulan şartları da ekleyerek biraz daha koyabiliriz dedim. Anlayacağınız epey bir süre daha buradayız. Hummalı bir çalışma devam ediyor. Ligdeki ilk iç saha maçını Türk Telekom Stadyumu'nda oynayacağız... Alt zeminin değişmesi lazımdı. O çalışma gerçekleştirildi. Hatayspor maçını orada oynayabileceğiz gibi görünüyor" diye konuştu.

Deneyimli teknik adam, kulübün seçim sürecindeki sessizliğine dair yöneltilen soruya; "çalıştığım hiçbir dönemde seçime müdahil olmadığımı iyi bilirsiniz. Oy kullanmadım ve hiçbir zaman müdahil olmadım. Bunu doğru bulmuyorum. Oy kullandığım başkan adayının hocası olmam. Benim böyle bir prensibim var. Eğer bir gün çekilirsek tabii ki etkimizi, yetkimizi, sevgimizi kongre salonlarından daha rahat görme imkanı olur" cevabını verdi.

Seçim tarihi nedeniyle yeni sezon hazırlıklarının etkilendiğini belirten Fatih Terim: "Maalesef 2-3 haftalık bir kaybımız oldu. genel olarak seçim tarihlerini tüzükte değişebilir mi diye düşünmekte fayda var. Bazen tam transferin göbeğine geliyor. Onu düşünerek takımın da durumu doğrultusunda hareket edilmesi daha doğru olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Terim, seçim sürecinde kendisine farklı takımlardan teklifler gelip gelmediği soruya ise; "o tekliflerin olması doğal. Ancak ben bir takımda çalışırken başka bir takımla ilgilenmediğim gibi başkalarına da herhangi bir söz vermem. Bunlara çok itibar etmemek lazım. işim bitmemişti. Çok da kısa bir süre var. Başka türlü de olabilirdi. O zaman düşünebilirdim. henüz kopmadan böyle bir şey hiç düşünmedim" yanıtını verdi.