Sakatlanmadım akıl sağlığım için çekildim | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Sakatlanmadım, akıl sağlığım için çekildim"

Tokyo Olimpiyat Oyunları
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda günün en çok konuşulan ismi Simone Biles oldu. 

Olimpiyatların en iddialı isimlerinden olan ABD'li cimnastikçi, kadınlar finalinden çekilmesiyle herkesi şaşırtırken, ABD Cimnastik Federasyonu, 24 yaşındaki sporcunun sağlık sorunu sebebiyle çekildiğini duyurmuştu. Ancak durumun bu kadar basit olmadığı öğrenildi.

Müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Simone Biles "Sakatlanmadım, sadece gururum biraz icindi. Gösterdiğim performanstan sonra tekrar sahneye çıkmak istemedim. Psikolojik sağlığıma odaklanmak zorundayım." dedi. 

Sporcuların altında olduğu baskının sanılandan çok daha büyük olduğunu belirten yıldız sporcu "Yüzde 100 veya yüzde 120 ile mücadele etmeliyiz. Günün sonunda oradan bir sedyeyle taşınmak istemiyoruz. Eğer devam etseydim yaralanabilirdim ve takım arkadaşlarının madalya şanslarını azaltabilirdim. Sporunuzdan önce zihinsel sağlığınız gelmeli" ifadelerini kullandı.

2016 Rio Olimpiyatları’nda 4 altın, 1 bronz olmak üzere 5 olimpiyat madalyası kazanan Simone Biles'in, Tokyo 2020'deki kalan müsabakalarda yarışıp yarışmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

(tr.beinsports.com)