Ronaldo dan emeklilik açıklaması | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Ronaldo'dan emeklilik açıklaması

Ronaldo'dan emeklilik açıklaması
Cristiano Ronaldo, Portekiz televizyonu TV I'da katıldığı bir programda ses getirecek açıklamalar yaptı. 

Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo'dan flaş açıklamalar. Portekiz televizyonu TV I'ya konuk olan 34 yaşındaki süperstar özellikle son dönemde çılgın rakamlara ulaşan bonservis ücretlerini değerlendirdi.

Kariyerinde sayısız kupa kaldıran ve 5 kez altın top ödülünü kazanan Ronaldo, "Sizce bugün transfer olsam benim değerim nedir? Günümüz futbolunda bunu hesaplamak çok zor. Artık değişen futbol endüstrisinin içinde daha çok para var. Joao Felix'in transferinden bağımsız olarak söylüyorum. Ancak bugünlerde herhangi bir futbolcu hiçbir şey yapmadan 100 milyon eurolara transfer olabiliyor" yorumunu yaptı.  

2009 yılında 94 milyon Euro'luk dönemin dünya rekoru transfer ücretiyle Manchester United'dan Real Madrid'e geçen Portekizli yıldız, "Savunma oyuncuları ve kaleciler için 70-80 milyon Euro gibi astronomik rakamlar ödeniyor. Bence bu doğru değil. Ancak günümüz futbolunda bunu kabul edip, saygı göstermeliyiz" ifadesini kullandı. 

Geleceğine ilişkin de konuşan Cristiano Ronaldo, "Önümüzdeki sene futbolu bırakabilirim. Ama bir bakarsınız 40-41 yaşıma kadar devam ederim. Kendimi fiziksel açıdan iyi durumda hissediyorum. Benim hayat prensibim anı yaşamak üzerine kuruludur. Anın tadını çıkarmaya bakıyorum. Artık para kazanmak için futbol oynamaya ihtiyacım yok, finansal açıdan refaha erdim" açıklamasını yaptı.