Rıza Çalımbay'dan sakatlık açıklaması

Video yükleniyor...

Beşiktaş, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Süleyman Seba anısına özel maçta Sakaryaspor ile karşı karşıya geldi. Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'ndaki maçı Beşiktaş 2-1'lik skorla kazandı.

Maçın ardından ise siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Çalımbay'ın açıklamaları şu şekilde:

"Her şeyden önce başkanımıza Allah rahmet eylesin. Böyle bir şey benim aklıma geldi, söyledik. Süleyman Seba anısına güzel bir maç oynadık. Güzel geçti. Geleli bir hafta oldu. Tanımadığımız arkadaşlar, altyapıdan gelen oyuncular, bu maçı onlar için aldık. A Takım'da süre eksiği olan oyuncular var. Onları da oynattık. Karışık, güzel bir maç oldu. Bizim için çok önemliydi bu maç."

"Buna çok ihtiyacımız vardı"

"Biraz tecrübe, zaman ister. Zaman zaman biz onlarla maç yapacağız. Oyuncu alacağız ve kullanacağız. Üzerine koymaları gerekiyor. Bizim için önemli bir yer altyapı. Oralardan alacağımız oyuncuları iyi bir yere getirmek için elimizden geleni yapacağız. İyi bir antrenman, hazırlık maçı geçti. Buna çok ihtiyacımız vardı. Antalya'ya gitmeye karar vermiştik ama bu maçı yaptık.

"Yakup Arda'da önemli bir şey yok"

Oyuna devam edemeyen Yakup Arda Kılıç'ın son durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Çalımbay, "Yakup Arda'da önemli bir şey yok. Kramp girmiş. İleride Yakup Arda'nın çok iyi olacağını düşünüyorum." dedi.