Rıza Çalımbay: "Rachid Ghezzal çok ağladı..."

Video yükleniyor...

Trendyol Süper Lig'in 12. haftasında Beşiktaş evinde Rams Başakşehir'i 1-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından siyah-beyazlıların yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay ilk maçında galibiyetini ve takımın performansını beIN SPORTS mikforonlarına değerlendirdi.

Çalımbay, "Her şeyden önce çok teşekkür ediyorum taraftarımızın desteğine. Gerçekten bu maça çıktığımda, eski günlerimi hatırladım. Takım kaptanıyken, takımla beraber çıkarken... Mükemmel bir gündü. Bu maçı kazanmak çok önemliydi. Her şeyden önce bizim taraftarı kazanmamız gerekiyor. Haftalardır istedikleri sonuç olmadı. İstediğimiz bir galibiyet oldu. Hem iyi oynadık, hem taraftarla bütünleştik. Aldığımız sadece 1 galibiyet. Bundan sonra güzel şeyler yapmamız şart." ifadelerini kullandı.

"Bahtiyar'ın gözü görmemeye başladı"

Maça ilk 11'de başlayan ve sakatlanarak oyundan çıkan Bahtiyar Zaynutdinov için de konuşan Rıza Çalımbay, "Bahtiyar'da bir şanssızlık oldu. Mücadeleye girdiğinde dirseği geldi. Gözü görmemeye başladı. Kapandı ve kan geldi. Şu anda iyi herhalde. Yoksa haberimiz olurdu." dedi.

Aynı zamanda Rachid Ghezzal durumu için Çalımbay şu sözleri söyledi:

"Ghezzal'ı anlamadık. Oyuna aldık, içeri geldi. Oynayamayacağım dedi. Çok ağladı. Duygulandı. Riske girmedik. Elimizdeki sağlamlarla oynadık ama üzüldük."