PSG den Maradona için saygı gösterisi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

PSG'den Maradona için saygı gösterisi

Video yükleniyor...

Diego Armando Maradona'nın ölümü bütün futbol camiasını derinden sarstı. 

Dünya futbolunun pek çok yıldızını kadrosunda barındıran PSG, antreman sonrasında Maradona için bir saygı gösterisinde bulundu. Arjantin bayrağı ve Maradona'nın formasını açan PSG’li futbolcular, efsaneye saygılarını gösterdi.

Antreman sonrasında Maradona hakkında düşüncelerini paylaşan isimlerden Arjantinli Angel Di Maria şu ifadeleri kullandı:

"Telefonuma gelen ‘Diego ölmüş’ mesajını okuduğumda uzun bir süre hangi Diego diye düşündüm. Maradona olabileceği aklıma dahi gelmedi. O bizim için hiç ölmeyecek bir kahraman gibiydi. Gazeteleri gördüğümde okuduğum şeyin gerçek olduğuna inanamadım"

Brezilyalı yıldız Neymar ise şöyle konuştu:

"Maradona demek futbol demek. Futbolu sevmeye başladığım ilk anda, gelmiş geçmiş en iyi futbolcuların isimlerini araştrmaya başladım ve orada Maradona vardı. Maradona ölmüş olsa da efsanesi sonsuza kadar burada kalacak. Futbol, Maradona'ya oynamak için kendisini seçtiği için minnettar. Ben de onunla aynı oyunu oynadığım için çok mutluyum. Onu izleyen herkesin hayatına bir şekilde etki etti, çok fazla insana hayatının en mutlu anlarını yaşattı ve geride bıraktığı en önemli efsane bence bu."