Ozan Tufan dan iddialı açıklamalar | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Ozan Tufan'dan iddialı açıklamalar

İngiltere Premier Ligi
Sezon başında Fenerbahçe'den Premier Lig ekibi Watford'a transfer olan Ozan Tufan, yeni takımının resmi internet sitesine samimi açıklamalarda bulundu.

Okul takımında oynarken keşfedildiğini söyleyen Ozan, "Bursaspor'a transfer oldum ve sonra da Fenerbahçe'ye gittim. Şimdi Watford forması giyiyorum. Bursaspor'un bana kattıklarına paha biçemem. Fenerbahçe'de ise hiçbir yerde görmediğim sevgiyi gördüm. Kariyerimin en güzel yılları Fenerbahçe'de geçti. 7 yıl şampiyon olamadık ama en güzel anılarım Fenerbahçe'deydi. Çok zor günler de yaşadık ama sonuçta artık buradayım" dedi.

Ozan Tufan, Pogba ile kıyaslanması hakkında ise şöyle konuştu:

"Pogba çok büyük bir oyuncu ve çok büyük bir karakter. Benim için Türkiye'de attığım gollerden sonra 'Pogba'dan iyi, şundan iyi, bundan iyi..." dediler. Türkiye'de böyle bir akım var ve beni de böyle ödüllendiriyorlardı. "Ne mutlu Pogba gibi bir oyuncuyla aynı seviyede olduğumu söylüyorlar."

Ozan, uzaktan attığı gollerin hatırlatılması üzerine ise "Xisco antrenmanda sürekli 'Şut çek' diyor. Ben de oynadığım ilk maçta bile kendimden uzaktan bir gol bekliyorum. Kendime güveniyorum" sözlerini kullandı.

Çağlar Söyüncü ile çok yakın arkadaş olduklarını dile getiren Ozan, "Premier Lig'e geldiğim için en çok Çağlar sevindi. Yıllar önce ikimizin de günün birinde Premier Lig'de oynayacağından bahsederdik. İkimizin de izninde buluşup kahve içmeyi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.