"Panathinaikos'un yeni Obradovic'i olmak isterim"

Video yükleniyor...

Sezon sonunda Anadolu Efes ile olan sözleşmesi sona erecek olan Ergin Ataman, kulübünden ayrılması durumunda yunan ekibi Panathinaikos'un ilk tercihi olduğunu açıkladı. 

Turkish Airlines EuroLeague'de play-off'un dışında kalan Anadolu Efes'te, Ergin Ataman'ın da kulüpten ayrılması gündemde. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan tecrübeli başantrenör, Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan ile yeni sözleşme konusunda bir görüşme yaptıklarını açıklamış ve ortada net bir karar yok ama bir değişim ihtiyacı da gözüküyor demişti.

Ergin Ataman, Yunan Gazetesi Live Sports'a gelecek sezon planları hakkında özel açıklamalarda bulundu. Panathinaikos ile sözleşme görüşmeleri yaptını belirten 57 yaşındaki başantrenör şu ifadeleri kullandı:

"Görüşmelerin olduğu doğru. Şu anda söyleyebileceğim tek şey konuyla alakalı iyi hislerimin olduğu. Bazı içten görüşmeler sonunda söyleyebileceğim, pozitif hislere sahibim. Eğer Anadolu Efes'ten ayrılırsam, Panathinaikos ilk tercihim olacak"

Pazarlıkların yakın zamanda sonuçlanmasını beklediğini belirten Ergin Ataman, Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos'un da kulübü eski günlerine döndürmeyi hedeflediğinin altını çizdi. Bunun kendisini de heyecanlandırdığını ifade eden Ataman, Yunan ekibine imza atarsa Panathinaikos'un Zeljko Obradovic'i olmak istediğini de sözlerine ekledi.