Ozan Tufan: "Yanlış anlaşılmasın..."

Ozan Tufan: "Yanlış anlaşılmasın..."
Trendyol Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, İngiltere Championship ekibi Hull City'den Ozan Tufan'ı kadrosuna kattı. Yıldız futbolcu, TRT Spor'da açıklamalarda bulundu. 

Trabzonspor ile ilk temasının iki yıl önce olduğunu belirten Tufan, "Yaklaşık iki sene önce Fenerbahçe'de oynadığım dönemde, bir telefon konuşmam olmuştu Abdullah Hoca ile... Beni beğendiğini, oyun sistemine uyduğumu söylemişti. Benim taktiğini, sistemini çok beğendiğim biridir Abdullah Hoca. O gün öyle bir konuşma oldu ama kontratım olduğu için adım atılamadı. Hull City serüvenim oldu. Çok güzel bir dönemdi. Tatildeyken Abdullah Hoca aradı, niyeti olduğunu, takımda görmek istediğini söyledi. Hedeflerinden bahsetti. Başkan ile telefon trafiği oldu. Kısa sürdü her şey. Kulüpler aralarında anlaşınca Abdullah Hoca'nın sistemine, taktiğine güvendiğim için gelmek istedim. Mutluyum. " ifadelerini kullandı. 

Bordo mavili takıma transferi sonrasındaki fotoğraflarında mutlu olmadığı yönünde yapılan yorumlara da değinen Tufan, "Yıllardır uçak korkum var. Bursaspor zamanlarından... Bir hadise oldu. Yıllardır korkum var. Diğer röportajlarda da söyledim. 10-11 saat ABD yolculuğunu uyumadan geçirmiyorum. Sabahına sağlık kontrolü vardı, 7'de kalktık, tüm gün ayaktaydık, başkanın ofisine geçtik, kendi ofisimize geçtik, işlemleri hallettik. 22.30'a kadar Trabzon'a geldik. Yanlış anlaşılmasın, yorgunluk ve uçak vardı. O gün biraz yorgun düştüm." dedi. 

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN