O Bayern Münih in Road Runner ı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"O Bayern Münih'in Road Runner'ı"

Borussia Dormund - Bayern Münih maçı sonrası Hansi Flick oyuncularını överken, Lucian Favre şampiyonluk şanslarının zora girdiğini vurguladı.

Der Klassiker iki takımın aktörleri karşılaşmayı değerlendirdi..

Göreve gelmesinin ardından çıktığı iki derbiyi de gol yemeden kazanan Hansi Flick: "Bugün şampiyonluk yolunda dev bir adım atmak istiyorduk ve bunu başardık. Takımının performansından ötürü çok mutluyum, cesur ve konsantreydik" şeklinde konuştu..

Bayern cephesinden Thomas Müller de kameraların karşısındaydı..

Kendine has sempatik tavırları ile mücadeleyi değerlendiren Müller, takım arkadaşı Alphonso Davies'i ünlü çizgi film karakterine benzetti ve "Davies tüm kalbini sahaya koyan ve rakibin beklemediği anlarda ortaya çıkan çok güçlü bir futbolcu. O Bayern Münih'in Road Runner'ı" yorumunu yaptı.

Dortmund teknik direktörü Lucian Favre ise ilk yarıda iyi bir oyun ortaya koyduklarını ancak final paslarında sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Favre mücadeleyi; "İzleyenler açısından çok keyifli bir maçtı. Takımımın performansından memnunum. Kimmich harika bir gol attı ve puan farkı yediye yükseldi. Kalan altı maçta farkı kapatmak kolay olmayacak. Bundan sonraki süreçte işimiz çok zor" şeklinde yorumladı.