Nisan ayının MVP si Shane Larkin | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Nisan ayının MVP'si Shane Larkin

Video yükleniyor...

Turkish Airlines Euroleague'de Olimpıa Milano'yu 3-1 ile geçen ve üst üste  3. kez Final Four'a çıkan Anadolu Efes'te Shane Larkin, nisan ayının MVP'si oldu.

Son dönemde temposunu yükselten ve 6. sıradan play off'a girmesine rağmen sezonu 3. sırada tamamlayan Olimpia Milano'yu geçmesini bilen Anadolu Efes'te sahne Shane Larkin'indi.

Seride ortalama 35 dakika süre alan Birleşik Amerikalı yıldız 14.8 sayı 3.2 ribaund 4.8 asist 1.2 top çalma ile takımının en değerli isimlerinden biri oldu. 18.8 verimlilik puanı ile oynayan Larkin, üçüncü maçta ise sahneye çıkarak galibiyeti getiren isimdi. İlk yarıda 2 sayı attıktan sonra ikinci yarıda kontrolü alan ve 16 sayı 5 asistle maça damga vuran Larkin, son çeyrekte 8 sayı 1 asistle galibiyeti getrmeyi başarmıştı.

Nisan ayının MVP'si olmayı başaran Shane Larkin, nisan ayının genelinde ise oynanan yedi maçta gelen beş galibiyette 23.4 verimlilik puanı ortalaması ile mücadele etti. Yıldız oyuncu böylece Turkish Airlines Euroleague kariyerinde 3. kez ayın MVP'si oldu.