PSG de Neymar dümene geçti | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

PSG'de Neymar dümene geçti

Brezilyalı futbolcu Neymar, Şampiyonlar Ligi finali öncesi Paris Saint-Germain'in beklentilere karşılık veren bir sembolü hüviyetinde.

Şampiyonlar Ligi sekizli finalinin başlamasından bu yana Neymar takımının lideri olarak sahada yer alıyor. 

Brezilyalı oyuncu, Fransa'ya gelişinden üç yıl sonra en sonunda takım içindeki istikrarını yakaladı ve kulübü de oyuncunun hırsından fayda sağlamaya devam ediyor.

Neymar, son iki Şampiyonlar Ligi maçında neden bonservisi için 220 milyon Euro ödendiği sorusunun cevabını sahada verdi. 

Özellikle çeyrek finaldeki atalanta maçında takımın bir diğer yıldızı Kylian Mbappe'nin sakatlığı endişe yaratsa da eski Barcelonalı futbolcu, başarılı çalım rekorunu da kırarak herkese rüştünü ispat etti.

Sambacı, Atalanta ve Leipzig maçlarında ağları havalandıramasa da maçın skoruna etki edecek bir şekilde sahada fark yarattı.

Tarihin en pahalı futbolcusu ünvanını taşıyan 28 yaşındaki futbolcu dünyanın en iyi futbolcularından birisi olarak gösteriliyor. 

Neymar, Fransa'ya geldiğinden bu yana PSG'nin oynadığı büyük maçlarda sahada yer alamamasıyla ilgili yoğun olarak eleştiriliyordu. Bu nedenle başkent temsilcisi Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalden öteye gidememişti. Fakat her şey bu yaz değişti. Paris Saint-Germain, Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi'nde final oynayacak ve Neymar da üst seviye bir futbolcu olduğunu bir kez daha gösterme şansı yakalayacak.

Paris Saint-Germain ve Neymar, Şampiyonlar Ligi'ni kazandığı takdirde ortak misyonlarını edinebilecek ve iki tarafın geçmiş hataları bir çırpıda hafızalardan silinecek.