"Muriqi, kendi Wenger'ini bulmalı"

"Muriqi, kendi Wenger'ini bulmalı"
Fenerbahçe'nin eski Sportif Direktörü Damien Comolli, The Athletic muhabiri David Ornstein'a verdiği özel röportajda sarı-lacivertli kulüpteki son dönemi ve Vedat Muriqi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Simon Falette transferinin kendisinin ve teknik ekibin bilgisi dışında gerçekleştiğini anlatan Fransız futbol adamı "Kulüp başkanı Ali Koç, benim ve Ersun Yanal'ın haberi olmadan bir transfer gerçekleştirdi. Başkanın bu kararına saygı duymak zorundaydım, sonuçta vaktini ve parasını bu kulübe yatırıyor. Ancak bu durum beni oldukça rahatsız etti." ifadelerini kullandı.

Kulüpteki genel havanın olumsuzluğuna dikkat çeken Comolli "Fenerbahçe'nin içinde ve çevresinde fazlasıyla negatif bir hava esiyor. Kariyerimde daha önce böyle bir duruma tanıklık etmedim. Rahat çalışma imkanı bulamadım ve önümde iki seçenek vardı; Ya bekleyip kulübün beni göndermesine göz yumacaktım ya da istifa edip bir yıllık maaşımı tazminat olarak ödeyecektim. Açıkçası bunu yapmak istemedim ve yönetime defalarca gitmek istediğimi söyledim. Talebim, her seferinde geri çevrildi." şeklinde konuştu.

Hayatında ilk kez sosyal medyadan açıklama yaptığını dile getiren Comolli, "Artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Tünelin ucundaki ışık kayboldu ve bunu kamuoyuna da açıklamak zorundaydım." dedi.

Vedat Muriqi'in Premier League takımları tarafından yakından takip edildiğini söyleyen Comolli, "Her maç öncesi Preimer League'deki pek çok kulüp Vedat'ı izlemek için benden bilet talep ediyordu. Onun, Ada'daki her takımda oynayabileceğini düşünüyorum. Olivier Giroud gibi o da kendi Wenger'ini bulmalı." diye konuştu.