Millilerimiz Portekiz basınında: "Herkes onlardan kaçmak istiyordu"

Millilerimiz Portekiz basınında: "Herkes onlardan kaçmak istiyordu"
EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Portekiz ile aynı gruba düşen A Milli Takımımız, Portekiz basınının gündemine oturmuş durumda.

2 Aralık Cumartesi günü şampiyonaya ev sahipliği yapacak Almanya'nın Hamburg şehrindeki Elbphilharmonie Konser Salonu'nda gerçekleştirilen EURO 2024 grup kura çekiminde Portekiz ile aynı grubta mücadele edeceği belli olan millilerimiz, Portekiz basınının dikkatini çekmiş durumda.

Portekiz merkezli yayın organı Record derlediği haberinde, "Türkiye, ikinci torbadaki takımlar arasında en güçlü rakipti. Herkes onlardan kaçmak istiyordu." ifadelerine yer verdi.

Yine Portekiz medyasından A bola yaptığı haberde, "Biz bu grubu biliyoruz. Eğer gruptan çıkarsak İngiltere, Fransa ve Belçika'dan kaçmış olacağız. Bu şartlarda grup lideri, Almanya ve İspanya ile yarı finalde rakip olabilir." diye yazıldı. (EURO 2008'de Türkiye, Portekiz ve Çekya aynı grupta mücadele etmişti)

Haberin devamında ise millilerimizin, Almanya'yı deplasmanda 3-2 yendiği karşılaşmaya vurgu yapıldı.  

A Milli Futbol Takımımız, 14 Haziran'da başlayacak olan EURO 2024'de Portekiz, Çekya ve Play-off C galibiyle (Gürcistan, Lüksemburg, Kazakistan, Yunanistan) birlikte F Grubu'nda yer alacak.