Medya sektörünün geleceği beIN AKADEMİ'de yetişecek

Video yükleniyor...

Geleceğin medya ve yayıncılık profesyonelleri beIN AKADEMİ'de yetişecek. Türkiye'nin lider spor ve eğlence platformu Digiturk, medya sektörüne nitelikli çalışan kazandırmak için hayata geçirdiği beın akademi programını bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi'yle düzenlenecek.

beIN AKADEMİ'nin 2024 programı imza töreni, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde Digiturk Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Grup Başkanı Erem Demircan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Tunç Bozbura ile Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Süher'in katılımıyla gerçekleşti. Türkiye'de medya sektörünün geleceğini desteklemek amacıyla 2018 yılında beIN AKADEMİ girişimini başlatan beIN MEDIA GROUP, 2024 programı için Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte altı farklı kurs düzenleyecek.

Başvurular sonrasında yapılan değerlendirme ile seçilecek öğrenciler; ses, kamera ve ışık, vision mixer ve playout sunucusu operatörü, yayın sürekliliği yönetimi ve mcr, video düzenleme ve motion grafik olmak üzere toplam altı kurstan birine kayıt yaptırarak medya ve yayıncılık sektörüne ilk adımlarını atacak.

Digiturk Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Grup Başkanı Erem Demircan imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Tunç Bozbura da yaptığı konuşmada beIN MEDIA GROUP ile yapılan işbirliğinin alanda profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher ise, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP'un Bahçeşehir Üniversitesi'nin eğitim partnerliğiyle hayata geçirdiği beIN AKADEMİ'nin medya sektöründe uzmanlaşmak isteyen öğrencilere benzersiz bir fırsat sunduğunu söyledi.

Mayıs ayında başlaması planlanan altı kurs, 18 saat teori ve 20 saat pratik çalışma olmak üzere toplam 12 hafta sürecek. Bahçeşehir Üniversitesi'nin ev sahipliği yapacağı programlarda, hem Digiturk hem de Türk medya sektöründen deneyimli profesyonellerin yanı sıra üniversite öğretim görevlileri de ders verecek.