Mats Hummels'tan Nuri Şahin sözleri: "Bizi toparladı"

Video yükleniyor...

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'da forma giyen Mats Hummels, ligdeki kötü performanslarını ve Nuri Şahin'in yardımcı antrönörlük görevine getirilidkten sonraki oyunlarındaki gelişimi anlattı.

Alman medyasından Bild'e konuşan tecrübeli stoper, Leverkusen ve Stuttgart karşısında alınan mağlubiyet hakkında "Öfkeliydim çünkü Borussia Dortmund'un dünyadaki hiçbir rakibe karşı böyle oynamaması gerektiğini düşünüyordum. Bu şekilde devam edebileceğini düşünmemiştim. O formayla sahaya çıktığım için onurumun kırıldığını hissettim. Çok itaatkâr, futbol açısından çok aşağılık. İki Stuttgart maçı ve Leverkusen deplasmanı. Ceza sahasında 11 kişiyle savunma yapıyor, barikat kuruyorduk." açıklamasında bulundu.

"Ofisine gittim ve..."

Takımın oyun tarzı hakkında düşünceleri sorulunca Hummels, "Pek çok öneride bulundum. Evet, gerçekten ilgili herkese. Sadece yeniden daha iyi futbol oynamaya çalışmak için. Edin Terzic'in ofisine gittim ve konuştuk. İleri uçta daha iyi oynamamız gerektiği konusunda net bir fikre sahiptik."

"Büyük payları var"

Nuri Şahin'in takıma katılmasının ardından oyunlarında gelişim olduğunun ve toparlandıklarının altını çizen 35 yaşındaki futbolcu, “Kış arasından sonra oyunumuz açıkça daha iyi oldu ve gelişti. Bunda takıma katılan yardımcı antrenörler Nuri Şahin ve Sven Bender'in de çok büyük payları var." dedi.

Bu sezon Dortmund forması ile 39 maçta sahaya çıkan Mats Hummels, 4 gol atarken 1 kez de asist yapma başarısı gösterdi.

2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig ekiplerinden Bitexen Antalyaspor'da teknik direktörlük görevini yürüten Nuri Şahin, devre arasında takımdan ayrılarak Alman devinde Edin Terzic'in yardımcısı olarak yeni görevine başlamıştı.