M Başakşehir Mehmet Topal a veda etti | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

M. Başakşehir, Mehmet Topal'a veda etti

Süper Lig
Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir, sözleşmesi biten Mehmet Topal ile yolların ayrıldığını açıkladı.

İstanbul temsilcisinin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşılan bilgilendirme metninde, "Turuncu-lacivertli formamız altında 2019 yılından bu yana özveriyle görev yapan ve hem sahadaki mücadelesi hem de saha dışındaki liderliğiyle kulübümüze önemli katkılarda bulunan Mehmet Topal’ın sözleşmesi sona ermiştir.

Türkiye’de üç farklı takımla şampiyonluk yaşayan ilk futbolcu olarak adını altın harflerle tarihe yazan; 2000, 2010 ve 2020’li yıllarda da Şampiyonlar Ligi’nde maça çıkan ilk ve tek Türk oyuncu olan Mehmet Topal, kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğunda önemli pay sahibi olduğu Başakşehir ailesi için her zaman özel kalacaktır.

Türk futbolunun örümcek adamına kulübümüze vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Mehmet Topal da Medipol Başakşehir'in internet sitesinde yer alan veda mesajında, "Temmuz 2019’da dahil olduğum İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ndeki ilk sezonumda şampiyonluğa ulaşarak tarihi bir ilke imza atmanın gururunu yaşadım. 

Süper Lig’in en genç şampiyon kulübünde iki yıl boyunca yaşadığım üst düzey profesyonellik, aile ortamı ve sonsuz güvenleri nedeniyle başta başkanımız Göksel Gümüşdağ olmak üzere tüm yöneticilerimize, şampiyonluk yaşadığım hocam Okan Buruk’a, tüm idari kadroya, kulüp personeli ve çalışanları ile 1453 Başakşehirliler taraftar grubumuza tüm kalbimle teşekkür ederim. 

Her şeyin hayırlısı olması dileğimle." cümlelerine yer verdi.

Turuncu-lacivertli kulüp, tecrübeli oyuncu için bir veda videosu da paylaştı.