Kenan Yıldız'dan milli takım sözleri ve Almanya itirafı

Kenan Yıldız'dan milli takım sözleri ve Almanya itirafı
Juventus'un genç yıldızı ve milli oyuncumuz Kenan Yıldız, Alman basınından Sport Bild'e açıklamalarda bulundu.

Bayern Münih alt yapısında yetişen ve daha sonra Juventus U19 takımına transfer olan Kenan Yıldız, İtalyan ekibinde A takıma da yükseldi.

Kariyerine dair açıklamalarda bulunan genç oyuncu şunları söyledi:

"Allegri’nin benim hakkımdaki sözleri benim için bir onurdu. Harika bir insan ve harika bir antrenör. Onunla çok iyi bir ilişkim var. Bayern Münih’ten ayrılmak kolay bir karar değildi ama Juventus sportif açıdan harika bir proje sundu. Bayern Münih yöneticileri her ne kadar beni tutmak isteseler de geç kaldılar. Torino'da patlama yapabileceğime en başından beri inanıyordum.

Ülkeye, oyuna ve dile alışmak için 19 yaş altı takımıyla başladım. Ardından adapte oldum ve yazın ABD kampında Chiesa ve Vlahovic gibi daha önce televizyondan hayranlıkla izlediğim isimlerle birlikte oynadım.

İlk maçıma çıktığımda benim için bir rüya gerçek oldu: Bir duygu patlamasıydı! Baggio, Zidane ve Del Piero gibi geçmişteki rol modellerimin oynadığı kulüpte oynamak çok özel."

"Büyük gurur duyuyorum"

Milli takım hakkında da konuşan Kenan Yıldız, "Annem Alman, babam Türk. U17'den beri Türkiye'de oynuyorum ve bundan büyük gurur duyuyorum. Almanya bana hiç yaklaşmadı, benimle iletişime geçmedi. Bu yüzden seçenek yoktu, soru ortaya çıkmadı. Türkiye adına oynadığım için çok mutluyum." dedi.

Kenan Yıldız bu sezon Serie A ve C-B olmak üzere 9 maça çıkarken 1 gol atıp 1 de asist yaptı.

beinsports.com.tr / Dış Haberler