Katar 2022 farklı deneyimler sunacak | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Katar 2022 farklı deneyimler sunacak

Dünya Kupası - Avrupa Elemeleri

Video yükleniyor...

Geri sayıma geçilen 2022 Dünya Kupası öncesinde Katar'daki hazırlıklar büyük oranda tamamlandı. Tarihin en kompakt turnuvasına ev yapması beklenen Katar, futbol şöleninin yanında ziyaretçilere farklı deneyimler de sunmaya hazırlanıyor.

Ortadoğu ve Arap dünyasının ev sahipliği yapacağı ilk Dünya Kupası olacak olan Katar 2022 için geri sayıma geçildi... Ülke, bölge ve dünya için olumlu bir miras bırakacağına inanılan organizasyon öncesi geri sayım sürerken heyecan da artıyor ve Katar'da düzenlenecek olan futbol şöleni, klasik bir Dünya Kupası'nın dışında özellikleri bir arada barındırıyor.

21 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan organizasyon, Dünya Kupası tarihinin en kompakt versiyonu olacak. Turnuva için Katar'a gitmesi beklenen bir buçuk milyondan fazla futbolsever, 8 farklı stadyumda oynanacak olan mücadeleleri, hem statlar arasındaki mesafenin oldukça kısa olması hem de Katar'daki ulaşım altyapısı ve geniş konaklama seçenekleriyle çok daha rahat takip edebilecek.

Bu büyük futbol şöleninde maçlara ev sahipliği yapacak 8 stadyumdan beşinin yapımı tamamlanırken, kalan 3 stadın da bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı ifade edildi. Bu statlardan; geleneksel çöl çadırını andıracak şekilde tasarlanan Al Bayt Stadı açılış maçına ev sahipliği yaparken, 2022 Dünya Kupası Lusail Stadı'nda havaya kalkacak. Öte yandan turnuvanın bölgeye de olumlu bir miras bırakması açısından organizasyonun ardından bazı stadyumlardaki koltuklar sökülerek spor altyapısı zayıf ülkelere bağışlanacak.

Yetkililerin, futbolcuların ve taraftarların kompakt bir Dünya Kupası deneyimi yaşayacağı Katar 2022, futbol şöleninin yanında futbolseverlere heyecan verici bir konaklama deneyimi de sunacak. Turnuva için Katar'a gelecek olan taraftarlar, geleneksel otellerin dışında çöl kamplarında konaklayarak otantik Katar kültürünü deneyimleme şansına sahip olacak. 

Kasım ve Aralık aylarında ortalama sıcaklığın 18 ila 24 derece arasında değiştiği Katar'a gelecek olan turistler, kış güneşinin tadını çıkarmak için de mükemmel bir fırsat yakalayacak... Çölün ve kumsalların tadını çıkarabilecek olan ziyaretçiler, müzeler ve çok sayıda alışveriş merkeziyle gün içinde farklı aktivite seçeneklerini de değerlendirebilecek.