Kadıköy bayram yeri olacak | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Kadıköy bayram yeri olacak

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs 2009'da oynanacak UEFA Kupası final maçı ile ilgili hazırlıklar sürerken, UEFA yetkililerinin 10-13 Kasım'da İstanbul'a yapacağı ikinci ziyaret öncesi çalışmalar da ayrıntılı şekilde yürütülüyor.

Yeni yıl öncesi en önemli etkinlik olan ve Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda 2 Aralık Salı günü saat 12.00'de başlayacak "Finale İlk Adım" organizasyonunda, finalin logosu ve bilet tasarımı kamuoyuyla paylaşılacak. Aynı anda final maçının Türkiye'deki bilet satışları başlayacak ve satışlar, biletler tükenene kadar sürecek. Bu arada, bilet fiyatları ve stattaki bilet dağılımı da açıklanacak.

Öte yandan, UEFA kupası devir teslim törenin yeri ve tarihi de belirlendi. Tören, 23 Nisan 2009'da, Esma Sultan Yalısı'nda yapılacak. Finalden bir gece önce düzenlenecek resmi yemeğin ev sahipliğini ise Rahmi Koç Müzesi üstlenecek.

Hazırlık çalışmalarıyla ilgili, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yer alan organizasyon komitesi bürolarını ziyaret eden Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, ilgililerden bilgi aldı. Bölüm sorumlularının sunumlarını izleyen Arıboğan, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, organizasyona, gerekli tüm desteği vereceğini söyledi.

UEFA Kupası final maçıyla ilgili öteki çalışmalarda son durum da şöyle:

-Final etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Gençlik Futbol Turnuvası hazırlık çalışmaları, Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi'nin katkılarıyla devam ediyor. İkinci ziyaret sonrasında tüm detayların belirlenmesi bekleniyor.

-Maçın yayını için stada gelecek naklen yayın araçlarının park edeceği Kenan Evren Lisesi'nin bahçesi için gerekli izinler alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulun bahçesindeki parkın, yeni inşa edilen okul binasının bahçesine taşınması için planlama çalışmalarını organizasyon komitesiyle birlikte yürütüyor.

-Finalist takımların ve hakemlerin kalması düşünülen oteller, UEFA'ya sunuldu.

-Final öncesi taraftarların eğleneceği alanlar da belirlendi. Buna göre, Kadıköy Rıhtımı ile Kalamış Parkı, iki takım taraftarlarının maçtan önceki eğlencelerine ev sahipliği yapacak.

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarındaki vize ve karşılama prosedürleriyle ilgili gerekli çalışmalar, İstanbul Valiliği ve havaalanları işletmeleriyle ortaklaşa sürdürülüyor.