"Jordan Pickford ile alay etmedim"

"Jordan Pickford ile alay etmedim"
Belçika'nin Brezilya'yı kupanın dışına ittiği karşılaşmanın ardından, Thibaut Courtois'e İngiltere maçı sonrası yaptığı açıklamalar hatırlatıldı. 

Courtois, Adnan Januzaj'ın İngiltere'ye attığı gol sonrası "Jordan Pickford benden 10 cm kısa" açıklamasını yapmış, İngiltere medyası ise konuyu Belçikalı kalecinin meslektaşı ile alay etmesi şeklinde yorumlamıştı.

1 metre 99 santimetrelik Chelsea file bekçisi, BBC'nin sorusu üzerine amacının Pickford ile alay etmek olmadığını söylerken, "O harika bir kaleci ve gerçek olan şu ki ben ondan 15 cm daha uzunum. Onunla hiç bir zaman alay etmedim, ne kadar iyi bir kaleci olduğunu tüm yıl bize gösterdi" ifadelerini kullandı.

Jordan Pickford, Kolombiya karşısında yaptığı kurtarışlar ve penaltı performansı ile yıldızlaşırken Courtois de Brezilya maçına damga vurdu.

Sambacılar karşısında kalesini bulan 9 şutun 8'ini kurtaran 26 yaşındaki kaleci, Meksika file bekçisi Guillermo Ochoa'nın Almanya maçındaki performansının ardından, kupanın bi maçta en çok kurtarış yapan kalecisi oldu.