İtalyanlar futbola dönmeye hazırlanıyor | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

İtalyanlar futbola dönmeye hazırlanıyor

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs salgınının Avrupa'da en çok etkilediği ülkelerden olan İtalya'da pozitif vaka artış oranında büyük düşüş yaşanması hayatın bir çok alanında olduğu gibi futbolda da normale dönüş için umut oldu.

Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden La Gazzetta Dello Sport'un 1. sayfadan verdiği haberde Mayıs ayı sonu itibariyle yeşil sahalara dönüş konusunda olumlu bir gelişme yaşanabileceği bildirildi.

İtalyan Futbol Federasyonu'nun 27-28 Mayıs tarihlerinde İtalya Kupası yarı final maçlarını oynatmayı öngördüğü üç gün sonrasında ise 26. hafta itibariyle duran Serie A'yı yeniden başlatmayı planladığı kaydedildi. Ancak maçların seyircili oynanmasının mümkün olmadığı, karşılaşmanın boş tribünler önünde ve sınırlandırılmış görevli sayısıyla oynanacağı ifade edildi.

İtalyan Futbol Federasyonu'nun önceliğinin Serie A olduğu, Serie B ve Serie C'yi ise sonraki aşamada düşündüğü belirtildi.

Tuttosport Gazetesine konuşan Torino'daki Amedeo di Saviola hastanesi başhekimi profesör Perri de futbolun yeniden başlamasının insanlara moral vermek açısından önemli olduğunun altını çizip, "Lig maçları öngörülen tarihte seyircisiz olarak başlayabilir. Bunda bir problem görmüyorum. Hem bu durum insanları psikolojik açıdan rahatlatıp, halkın moral bulmasını sağlayabilir" açıklamasını yaptı.