İşte pandemi arası sonrası en iyiler ve kötüler

İşte pandemi arası sonrası en iyiler ve kötüler
Pandemi arası sonrası, Avrupa'daki tüm ligler artık tamamlandı. Ara sonrasının en başarılı takımları olarak Bayern Münih ve Real Madrid öne çıktı.

Futbol dünyası, koronavirüs pandemisi nedeniyle çok uzun bir sezonu geride bıraktı. Lig heyecanının bitmesinin ardından, artık gözler Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ne çevrilmiş durumda... Pandemi döneminde ligini en erken almanya başlattı. Başarılı Bundesliga deneyiminin ışığında, diğer ligler de birer birer başladı ve sıkıştırılmış bir takvimde maçlar tamamlandı. Ara sonrasının en başarılı takımı, 9'da 9 yaparak puan kaybetmeyen Bayern Münih'ti... Real Madrid de, 11 maçta sadece 1 beraberlik alarak, LaLiga'yı şampiyon olarak noktaladı. Serie A ekipleri Milan ve Atalanta da, ara sonrası dönemin en başarılı takımlarından oldu. Liverpool ve Juventus, ara sonrası beklentilerin çok altında kalsalar da, şampiyon olmayı başardı... 

En kötü performanslar ise 9 maçını da kaybeden Premier Lig ekibi Norwich'in yanısıra, Serie A'da 11 maçta 2 puan toplayabilen Spal ve Bundesliga'da 9 maçta galibiyetsiz 7 yenilgi alan Schalke 04'ten geldi... Ligler yeniden başladıktan sonra en çok gol atan ve kalesinde en az gol gören takım ise Manchester City'di... Pep Guardiola'nın öğrencileri, 10 maçta 34 kez fileleri havalandırırken, kalesinde sadece 4 gol gördü. Bu sürecin en kötü savunma takımı ise 11 maçta 30 gol yiyen Spal oldu.