Hasan Arat: "Sergen Yalçın ve Şenol Güneş..."

Hasan Arat: "Sergen Yalçın ve Şenol Güneş..."
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a teknik direktör adayları hakkında konuaşan Hasan Arat yabancı ve yerli teknik adam ihtimalleri ile gündemdeki hocalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Hasan Arat'ın açıklamaları şu şekilde:

"Sergen Hocam da Şenol Hocam da Beşiktaş'ın çok değerli isimleri. Burada ayrışmaya gidilmesini doğru bulmuyorum. Hepsi Beşiktaşlıların gönlünde eş değerdedir ve tartışmasız başarılılar. Dolayısıyla her iki hocanın da Beşiktaş'ın gündeminde olacağına inanan bir insanım. 23 Mayıs'tan sonra liglerde de durum belli olur hocalarımız da müsait olduğunda oturur görüşürüz. Serdar Topraktepe ile de oturup görüşeceğiz, herkesin Serdar Topraktepe'yi de hesaba katması lazım her şey olabilir, asla asla demeyeceksin Serdar Topraktepe aniden gündeme oturabilir. Aynı şekilde Sergen Hoca da, Şenol Hoca da, Nuri Şahin de bunlar Türkiye'nin kıymetlileri Şampiyonlar Ligi finalindeki ilk Türk yardımcı hoca Nuri Şahin."

"Yabancı hoca da konuşuyoruz"

"Yabancı hoca da konuşuyoruz daha önce konuştuğumuz gelmek isteyenler var. Ertesi sabah gelmek isteyenler var, biz dedik ki "23 Mayıs'a kadar kimseyle görüşmeyeceğiz." Solskjaer ve Van Bronckhorst hemen gelmek istiyor ama tekrar, çok samimi söylüyorum tercihimizi daha çok Türk hoca ağırlığına doğru götürmek istiyoruz. Türk hoca tercihinde arkadaşlarım daha sıcak yabancı hoca konusuda da sıcak olan var. Oturacağız konuşacağız, Samet ve Feyyaz hocalarımla konuşacağız. Ama şu anda buna biz konsantre değiliz şu anda Beşiktaş'ın hedefi 23 Mayıs'tır tartışmasız."

Slaven Bilic ve Lucesku

"Kontratı olan hocalarla görüşemeyiz kulüplerinin anlaşmaları gereği, dolayısıyla gönlünüz istese bile o görüşmeyi yapamıyorsunuz onlara haksızlık olur. Ama yani herkesin gönlünden geçer. Başka isimler de var. Yerli deyince illa Türkiye'den olması gerekmiyor. Her şey olabilir. Arkadaşlarımla çalışmaları yapacağız."