Hasan Arat, Muçi ve Al-Musrati transferlerinin perde arkasını anlattı!

Hasan Arat, Muçi ve Al-Musrati transferlerinin perde arkasını anlattı!
Trendyol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, yeni transferleri Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muçi, Al-Musrati ve Yağız Karabulut için imza töreni düzenledi. Törene Beşiktaş Başkanı Hasan Arat da katıldı. 

İmza töreninde konuşan Arat, "Sportif olarak zor günler geçirdik. Yerli ve yurt dışından gelen oyuncularımızla 6 yeni sözleşme imzaladık. Camiamız zor günleri iyi bilir, kenetlenirsek bu günleri atlatırız. Habercilik sadece transfer olmamalı. Rebic'in aşil tendonuna basılmasında, Muleka'nın ayağının kırılmasına yakın aldığı darbede, Semih'in suratına yumruk yemesinde birlik olmalıyız." dedi. 

Beşiktaş Başkanı, "Bu dönemde, camiamızın en eski üyesi ve Beşiktaş aşığı, onursal başkanımız Süleyman Seba'nın eski dostu Rahmi Koç kulübümüzü ziyaret etti. Hem kutlama hem hatır sormaydı. Biz 'efsane geri dönsün, camiamız istiyor' dedik. Beko bize uğurlu geliyor dedik. Rahmi Koç'a Seba'nın yanında özel bir köşe yaptık müzemizde. Son transferlerden bir gün önce Rahmi Koç'un talimatıyla özel bir anlaşma yaptık. Beşiktaş, Beko sponsorluğunda toplamda 17 kupa kazanarak Beşiktaş taraftarının gönlüne girdi. Sayın Koç'a Beşiktaş camiası olarak çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. 

"Santos ve Samet hocalarım seni çok istiyordu"

Hasan Arat yeni transfer Ernest Muçi'ye, "Muçi, sen Beşiktaşlıların çok sevdiği ve güvendiği bir oyuncu olacaksın. Santos hocam ve Samet hocam seni çok istiyordu. Beşiktaş'a, evine hoş geldin. Boynundaki kartal dövmesi kaderin bir cilvesidir." şeklinde seslendi.

Transferin hikayesini de anlatan Beşiktaş Başkanı, "Varşova'nın değerli başkanı Darius ile değerli dostluğumuz, çeşitli vesilelerle Polonya cumhurbaşkanının bizi tanıması... Bizi kırmadılar. Bu iş çok geniş ve anlamlı bir anlaşma oldu. Menajeri Dino, 'Bu işin olma ihtimali yok' diyordu. Hüseyin Yücel, 'Bu iş olacak' dedi. Samet hocam, Santos'a 80'e yakın oyuncu gösterdi. 2 kişi istedi, o 2 kişi bugün burada. Dino ile birlikte Boşnak arkadaşım Haris de sabaha kadar bizimleydi." ifadelerini kullandı. 

İşte Muçi'nin ilk sözleri

Ernest Muçi ise, "Ne diyebilirim ki... Bu kulübün bir parçası olduğum için çok mutluyum. Taraftarların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Takımdaki herkesle tanıştım, beni çok sıcak karşıladılar. Oynamaya hazırım, hocamız isterse oynarım." dedi. 

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ise, "Başkanım biraz mütevazı davrandı. Bu transferin bitiminde özellikle Polonya cumhurbaşkanı konusunda başkan direkt devreye girmeseydi bu transferi bitiremezdik. Yukarıda Allah var, yalan söylemeyelim. Bir Beşiktaş taraftarı için size teşekkür ediyorum başkanım, iyi ki varsınız." ifadelerini kullandı.

Hasan Arat ise bu konu hakkında, "Bunlar Beşiktaş için yapılmış şeylerdir, söz konusu bile olmaz. Kulübüme duyulan saygıdan dolayı çok teşekkür ederim." dedi.

Hasan Arat, "Musrati'nin karısı şu an hamile ve onu bırakıp geldi dün gece. Beşiktaş'a gelmek istedi. Santos, geldiğinden beri en çok onu istiyordu. Samet hocanın bir numarasıydı. 'Buraya gelmez, herkes denedi' dediler. Biz 'gelir' dedik. Santos hocam kendisine çok güveniyor. Değerli dostlarımız PSG'nin sahipleri Nasser ve arkadaşlarımız, aynı zamanda Braga'nın ortakları da yardımcı oldu. En enteresanı Al-Musrati'nin menajeri yok. Kendisi direkt bizimle konuştu." ifadelerini kullandı. 

Al-Musrati'ye seslenen Beşiktaş Başkanı, "Libya'nın büyük kartalı, Beşiktaş'a hoş geldin. Sen gerçek bir lidersin, bir kaptansın. Gerçek bir kaptanı transfer ettik." dedi.

"Beşiktaş'a her şeyimi vereceğim"

Siyah beyazlıların yeni yıldızı Al-Musrati ise, "Beşiktaş'a geldiğim için çok heyecanlıyım. Büyük geçmişi olan bir kulübe geldim. Beni buraya getiren herkese teşekkür ediyorum, özellikle de başkanımıza. Beşiktaş'a her şeyimi vereceğim." şeklinde konuştu.

Arat, "Muçi transferi bittiğinde Hüseyin Yücel, 'Ben Musrati işi olmadan uyumam' dedi. Kendisine ısrarcı olduğu için teşekkür ediyorum." sözlerini sarf etti.

"O da bir kaptan"

Joe Worrall transferini de değerlendiren Arat, "Joe Worrall, 2011'den bu yana Nottingham Forest'ın efsane kaptanı. O da bir kaptan. Son gece Joe'nun kulübüne büyük bir teklif geldi. Kaan Şakul Joe'yu aradı ve bize gelmesini istedi. Joe da gelen büyük teklifi reddederek Beşiktaş'a gelmek istedi. Santos, 'Ben isim değil, karakter istiyorum' demiştir. En büyük karakter Joe'nun, Semih'in, Demir Ege'nin, Muçi'nin Al-Musrati'nin karakteridir. Biz Beşiktaş'a karakterli oyuncular transfer ettik. Antalya'da son 1 dakika oyuna girerken yaptığı koşuyu görmüşsünüzdür Joe'nun." dedi. 

"Kolay bir tercih oldu"

Worrall ise, "Sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Çok dostça karşılandım. Tutkulu taraftarımızın önünde oynayacak olmaktan çok mutluyum. Buraya gelmek kolay bir tercih oldu benim için. Saha içinde bir lider olmaya çalışacağım. Beşiktaş'a gelmek çok kolay bir tercihti. Beşiktaş, dünyaca ünlü bir kulüp. Herkes çok sevgi gösteriyor. Her şeyimle Beşiktaş'a uyuyorum. Cennette gerçekleşen bir evlilik gibi bu."" ifadelerini kullandı.

Svensson'dan Türkçe açıklamalar

İmza törenine katılan isimlerden olan Jonas Svensson açıklamalarını Türkçe yaparken, "Herkese merhaba, biraz Türkçe öğrendim... Bir ay önce imza attım, ilk ay çok güzel geçti. Beşiktaş güzel bir kulüp, inşallah her şey çok güzel olacak. Başkanımıza ve Samet hocamıza teşekkür ediyorum." dedi.

"Santos hocanın yerine kimseyi istemediği Semih ile birlikteyiz"

İmza törenine katılan Semih Kılıçsoy'a da seslenen Arat, "Semih Kılıçsoy 2016'da, daha 10 yaşındayken Arnavutköy'den Beşiktaş'a geldi. Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında gol atan en genç oyuncusu bugün yanımızda. Santos hocamızın güvendiği ve yerine kimseyi istemediği Semih ile beraberiz. Sen bir Beşiktaş efsanesi olacaksın. Samet hocamızın ve Santos hocamızın sözlerinden sakın ayrılma. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda seni izleyeceğiz." dedi. 

Semih Kılıçsoy'dan geleceği ile ilgili açıklamalar

Semih Kılıçsoy ise, "Çok mutluyum, 10 yaşında Fulya'dan içeri girdim. Hayalini kurduğum şeyleri yaşıyorum, inanılmaz şeyler hissediyorum. İnönü'de taraftarımızın önünde oynamak, goller atmak... Dünyanın en güzel,  en büyük kulübünde oynuyorum bunun için çok mutluyum. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kariyerimle ilgili şu an bir düşüncem yok. Bu formayı uzun yıllar giymek istiyorum." şeklinde konuştu.

Hasan Arat, "Semih, hepimiz tarafından özenle korunması gereken bir değerdir. Kafasını kurcalamamak lazım. Onu Samet hocamızla, Santos hocamızla bu yolculukta bırakmak lazım. Semih şu an sadece işini yapmalı. Kulübümüzün ulaşacağı şampiyonlukta en büyük liderlerden biri olmalı. Allah onu sakatlıklardan korusun. Yolun açık olsun Semihcim. Beşiktaş çok büyük kulüptür. Biz burada geçici bir görevdeyiz. 120 yıllık bir camiayı biz idari olarak, Semih sporcu olarak, hocamız da evlatları ile birlikte temsil ediyor. Semih'in sözleşmesi, hocasına, camiasına olan güvendir. Hocası onun her dakika oynamasını istiyor." dedi.

Beşiktaş altyapısına katılan 14 yaşındaki futbolcu Yağız Karabulut ise, "Balıkesir'den geldim. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Sol açık ve on numarada oynuyorum. Samet hocamıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum."

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN