Hamilton: "İlk kez bu kadar iyi hissettirdi"

Video yükleniyor...

Japonya GP hafta sonu Cuma sabahı gerçekleştirilen 1 ve 2. antrenman seansları ile başlarken 2. antrenman seansı yağmur nedeniyle neredeyse gridin yarısı piste çıkmadı ve temsili tur süreleri göremedik. 

İlk antrenman seansında ise pilotlar kuru zeminde sürüş yapabilmişlerdi. Dolayısıyla herkes 1. antrenman seansında gösterilen performanslara odaklandı. 

İlk antrenman seansının en göze çarpan isimlerinden biri de Lewis Hamilton'dı. Hamilton ilk seansın en hızlı isimlerinden birisiydi ve araçta mutlu görünüyordu.

Sezona istediği başlangıcı yapamayan 7 kez dünya şampiyonu pilot, Suzuka'daki 1. antrenmanın seansının bu yılki en iyi seansları olduğunu söyledi.

Suzuka'da antrenman seanslarının tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan İngiliz pilot, "1. antrenman seansı bu yılki en iyi seanstı, araç bu yıl şimdiye kadar ilk kez bu kadar iyi hissettirdi.Her şey şu ana kadar gerçekten olumlu ilerledi. Heyecanlandığımı söylemem gerek çünkü burası her pilotun sürmeyi sevdiği bir pist ve hızlı gözüküyoruz. Son birkaç yıldır burada sürüşü gerçekten zor olan dengesiz araçlarımız vardı. Ayrıca son birkaç yarışın ne kadar zorlu geçtiğini hatırlamalıyız. Geçtiğimiz hafta elimizdeki paketi geliştirmek için harika işler yaptık ve daha iyi bir noktaya gelmiş gibi görünüyoruz. Bu hafta sonu iyi sonuçlar almak için iyi bir noktadayız, umarım daha da fazlasını yapabiliriz." dedi.