Çalhanoğlu'ndan yeni Galatasaray açıklaması: "Yanlış anlaşıldım"

Çalhanoğlu'ndan yeni Galatasaray açıklaması: "Yanlış anlaşıldım"
Milli yıldız Hakan Çalhanoğlu, geçtiğimiz gün bir televizyon programında verdiği röportajda söylediği "Kendimi Galatasaray'da oynarken hayal etmiyorum." sözlerinin yanlış anlaşıldığını aktardı.

CBS Sports Golazo'ya açıklamalarda bulunan Çalhanoğlu, "Dürüst olmak gerekirse kendimi Galatasaray’da oynarken hayal etmiyorum. Her zaman Avrupa’da oynamayı sevmişimdir, düşmeden bu seviyede kalmak istiyorum. Çünkü Trendyol Süper Lig’i biliyor ve takip ediyorum, umarım geçen ay yaşananlardan daha iyi şeyler olur." ifadelerini kullanmıştı.

Verdiği röportajda yanlış anlaşıldığına dikkat çekerek sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapan Hakan Çalhanoğlu, "Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım." paylaşımını yaptı.

İşte Çalhanoğlu'nun sosyal medya hesabınan yaptığı açıklamanın tamamı:

"Dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum. Bu yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Her zaman şeffaf ve dürüstlüğü prensip edinmiş biri olarak herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına bu açıklamayı yapmam gerek. Ben her zaman dürüstlüğe önem verdim ve Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım.

Hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olamaz. Söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişmesi temennisi özelindeydi.

Son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. Bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık.

Benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarı çekmesi. Çünkü bu yaşanların tek zararının kendimize olduğu ortada.

Eğer futbolumuzu hak ettiği yere getirirsek zaten Dünya üzerindeki her futbolcu Türkiye'de oynamak isteyecektir, genç yaşlarında dahi.

Bunu başaracak potansiyelimiz, Avrupa'nın en iyi takımlarıyla Şampiyonlar Ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. Yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim. Söylediklerim bundan ibaretti. Saygılarımla."

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN