"Güçlü karakterler zor zamanlarda iyi reaksiyon verirler"

"Güçlü karakterler zor zamanlarda iyi reaksiyon verirler"
Anadolu Efes Başantrenörü Erdem Can, THY EuroLeague'de Yunanistan'ın Panathinaikos ekibini 71-68 yendikleri maçta önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Erdem Can, maçta çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Çocuklar muazzam mücadele ettiler. Maçın önemi ve zorluğunu biliyorduk. Güçlü karakterler zor zamanlarda iyi reaksiyon verirler. Biz de o karakteri gösterdik. Önemli bir galibiyet bizim için. Ancak sonuçta bir maç kazandık." diye konuştu.

Sakatlık nedeniyle bazı oyuncularından yararlanamadıklarını anlatan Can, "Çok fazla sakatımız var. Bugün Erkan Yılmaz'ın da omuzu kırıldı. Ne yazık ki en az 3 ay aramızda olamayacak. Bundan sonraki süreçte de en iyi mücadeleyi vererek ilerlemek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Panathinaikos'un başantrenörü Ergin Ataman hakkında övgüyle söz eden Erdem Can, "Ergin Ataman, Türkiye'nin en değerli koçlarından biri. Şu anda basketbolun açık ara en başarılı Türk koçu. Sonuçta bir rakibe karşı oynadık ve önemli bir maçı kazandık." şeklinde görüş belirtti.

Ataman: "Yine son dakikada maçı kaybettik"

Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman da bugün iyi bir mücadele ortaya koyamadıklarını dile getirerek, "Efes'in iyi stratejisiyle başa çıkamadık. Maça çok kötü başladık. Top kayıpları yaptık. İkinci çeyrek bizim için daha iyi geçti. Yine son dakikada maçı kaybettik. Tabii Larkin'e yapılan 3 faul atışlık pozisyonu tekrar izlemem gerekiyor. Anadolu Efes'i tebrik ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.