Göztepe Cimnastik madalyalarla döndü

Göztepe Cimnastik madalyalarla döndü
Ülkemizin olimpiyat madalyalı tek cimnastikçisi Ferhat Arıcan ve Türkiye şampiyonu cimnastikçi Coşkun Boncuk’un yönetiminde büyük ivme kazanan Göztepe Cimnastik, katıldığı ikinci organizasyondan da madalyalarla İzmir’e döndü. 
 
Daha önce Aydın’daki Aerobik Cimnastik Özel Yaş Grupları Turnuvası’nda 10 madalya kazanan sarı-kırmızılılar, bu kez İstanbul‘daki Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda 11 kez kürsüye çıkmayı başardı. 12-14 yaş grubunda takım hainde ikinci olan Göztepe Cimnastik’ten Deren Gökmen, Ceren Su Koçak, Ecrin Naz Çakır, Ecrin Zur, Betül Gülbeyaz, Melis Baran, Ceylin Yılmaz ve Silay Çaçur madalyaya ulaştı. Artı 18’de de takım halinde ikinciliği alan Göztepe’de Berrak Albak, Rana Özgen ile Damlanur Keleş madalya kazanan sporcular oldu.

Aerobik Türkiye Şampiyonası’na 200’ün üzerinde sporcunun katıldığını belirten Ferhat Arıcan-Coşkun Boncuk ikilisi, “Göztepe Cimnastik Akademi, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. Doğru ekip, doğru antrenman, doğru ekipman ve doğru iletişim modeliyle bir yandan sporcu sayımızı artırıyor, diğer yandan ulusal organizasyonlarda madalya kazanmaya devam ediyoruz” dedi.