Galatasaray da seçim zamanı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Galatasaray'da seçim zamanı

Galatasaray Kulübünün olağanüstü genel kurulunda oy verme işlemine başlandı.

Sarı-kırmızılı kulübü gelecek 3 yılda yönetecek ekibin belirleneceği seçime Galatasaray Lisesi ev sahipliği yaparken, oy kullanılması için genel kurul üyelerine 18 sandık hazırlandı.

Genel kurulda, kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 7 bin 688 üyenin saat 15.00'e kadar oy kullanma hakkı bulunuyor. Tüzüğe göre kulüp çalışanı durumundaki üyeler ise oy veremeyecek.

İki aday
Galatasaray'ın olağanüstü genel kurulunda, mevcut başkan Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz başkanlık yarışı verecek.

Genel kurul üyeleri, Dursun Özbek için kırmızı, Mustafa Cengiz için ise sarı renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

Yeni dönemde başkanlığa talip olan Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz'in yönetim kurulu aday listeleri şöyle:

Dursun Özbek:
Asil üyeler: Özkan Olcay, Osman Kocaman, Nasuhi Sezgin, Mehmet Dedeoğlu, Can Topsakal, Ahmet Cebeci, İsmail Sarıkaya, Hasan Murat Atay, Ural Aküzüm ve Ali Yüce.

Yedek üyeler: Mehmet Onultan, Cevat Genç, Burçin Aslan, Serdal Koç, Ozan Oral.

Mustafa Cengiz:
Asil üyeler: Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz.

Yedek üyeler: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur.

Başkan adayları Özbek ve Cengiz oylarını kullandı
Galatasaray Kulübünün olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olan Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz oylarını kullandı.

Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen genel kurulda Dursun Özbek 3, Mustafa Cengiz ise 8 numaraları sandıkta oylarını verdi.

Dursun Özbek, oy verme işlemi sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimi güzel bir havada gerçekleştirdiklerini belirterek, "Katılımın yüksek olduğunu biliyorum. Galatasaraylıların bu demokrasi şölenine katılacaklarından şüphem yok. Seçimin Galatasaray için en hayırlı neticeyi doğurmasını diliyorum." diye konuştu.