Galatasaray derbisi gibi bir şey yaşamadım | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Galatasaray derbisi gibi bir şey yaşamadım"

"Galatasaray derbisi gibi bir şey yaşamadım"
Fenerbahçe'nin formda oyuncusu Bright Osayi-Samuel, İngiliz spor sitesi The Athletic'e verdiği röportajda transfer olduğu dönemde Emre Belözoğlu'nun etkisinden ve Türkiye'deki ortamdan bahsetti.

Transfer olurken önünde Premier Lig dahil birçok seçenek olduğunu öne süren söyleyen Osayi-Samuel, Emre Belözoğlu'nun onu ikna edişini şöyle anlatıyor, "Emre Belözoğlu beni neden istediği açıkladı, bana kulübün ne kadar büyük olduğunu ve benim için ne kadar harika bir platform olacağını söyledi. Dünyanın en büyük kulüplerinden biri, birçok insan maçları izliyor ve birinin buraya gelip becerilerini sergilemesi için harika bir yer." sözlerini söyledi. 

"Annem sağ bekte daha iyi olduğumu düşünüyor"

Vitor Pereira dönemi ve onun sonrasında da sağ bekte oynaması üzerine sorulan bir soru üzerine Osayi, "Bu genellikle benim pozisyonum değil ama Vitor bana savunmanın temellerini öğretmeye başladı ve top bizde değilken bek olarak geri dönmemi istedi. Ben de oradan bek oynamaya başladım. Annem de bu pozisyonda daha iyi olduğumu düşünüyor" ifadelerini kullandı. 

Taraftarlar hakkında da yorumda bulunun Samuel, "Buradaki taraftarlar her yerden daha çılgın. İyi olduğunda gerçekten iyi ama kötü olduğunda kötü..." sözlerini söylerken, "Kötü sonuçlar alıyorsanız dışarı çıkmamanız en iyisi QPR'de bir maçı kaybedersem daha sonra çıkıp arkadaşlarımla kafamı dağıtabilirdim ama burada aynı şeyi yaparsam konsantre olmadığımı ve odaklanmadığımı düşünürler." sözlerine ekledi. 

"Maçtan önce dükkana gitsem, kazanmamı söylerler"

Galatasaray ile oynadıkları maçlardaki atmosferi hiçbir yerde yaşamadığını söyleyen Osayi, "Galatasaray ile oynadığımız maçlar gibi bir şey yaşamadım. Maçtan önce bile yerel bir dükkana gitseydim, herkes orada sana kazanman gerektiğini söylerdi. Ardından maça giderken rakip taraftarlar çılgına dönüyor. Böyle durumları çok seviyorum çünkü herkes izliyor. Böyle atmosferlerde gelişmek için elimden geleni yapıyorum."