Fenerbahçe büyük takım gibi hücum etti | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Fenerbahçe büyük takım gibi hücum etti"

Video yükleniyor...

Uğur Meleke, beIN MANŞET'te Fenerbahçe'nin ve Ozan Tufan'ın Göztepe deplasmanındaki performansını yorumladı. 

Uğur Meleke'nin yorumu şu şekilde:

"Ozan, üçüncü hafta Galatasaray maçında özel bir görevle oynadı. Sol stoper Marcao'ya baskı yaptı. On numarada oynadı. Çok başarılı oldu bu işte. Erol Bulut bu stratejiyi sürdürdü. Bu maçta da Mihojevic'e baskı yaptı. Fenerbahçe top rakipteyken Ozan aşırı baskılar yapıyor ve sürekli nabzı yükseliyor. Fenerbahçe top oynarken Ozan'ın nabzı düşüyor. Fenerbahçe merkezden oynamayı pek tercih etmiyor. Ozan harika oynuyor. Her 10 numaranın santrafora basmadığı diğer stopere baskı görevidir ama birincil görev bu olmaz. 10 numarnaın birincil görevi bu olursa, o zaman sen 10 numaran gol, asist oyun katkısını çok kısıtlı alırsın. 

İlk yarıdaki oyun buydu. Gollere baktığımız zaman duran toplar, bir penaltı, bir de klasik Caner korneri. Akan oyunda Fenerbahçe'nin çok bir pozisyonu yoktu ilk yarı itibarı ile. Akan oyunda Fenerbahçe'nin çok fazla pozisyonu yoktu. 

İkinci yarıda işler biraz daha yoluna girdi. Pelkas ve Valencia'nın merkeze yaklaşmasında rolü var. Özellikle Pelkas ikinci yarıya rolü değişmiş başladı. 15 dakika içinde üç şut attı, üç şutun birisi gol oldu. Pelkas ve Valencia'nın merkeze girmesiyle Fenerbahçe kullanmadığı o 2.5 dönümlük alanı kullanmaya bşaladı. Bir büyük takım için orası çok önemlidir. Fenerbahçe orayı kullanında daha büyük takım gibi hücum etti ve daha fazla pozison üretti."