Farklı bir kadroyla oynayacağız | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Farklı bir kadroyla oynayacağız"

Video yükleniyor...

 Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Şampiyonlar Ligi'nin bize kattığı en önemli husus, tecrübedir." dedi.

Sergen Yalçın, UEFA Şampiyonlar Ligi C grubunda yarın oynayacakları Borussia Dortmund maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Almanya'dan en az beraberlik ya da bir galibiyet almayı planladıklarını belirtti.

Yalçın, şampiyonlar ligine Türkiye takımlarının ne zaman direkt gideceğini bilemeyeceğini bunun puan durumuyla ilgili olduğunu belirterek, "Ciddi sorunlar yaşasakta önemli dersler çıkardık. Şampiyonlar Ligi'nin bize kattığı en önemli husus, tecrübedir." diye konuştu.

Genel bir Şampiyonlar Ligi değerlendirmesi de yapan Yalçın, "İyi olacağını düşündüğümüz bir turnuvaya katıldık. Bu seviyenin en üst turnuvası. Bizim için çok sağlıklı geçmedi. Farklı düşüncelerimiz vardı, bundan daha iyisini yapabilirdik diye düşünüyorduk. Sakatlıklar, yaşadığımız sorunlar, farklı farklı kadrolarla oynadığımız maçlar bizi sıkıntılı bir sürece attı." ifadelerini kullandı.

Dortmund karşısında kadroda değişikliğe gideceğini dile getiren Yalçın, şöyle konuştu:

"Biraz farklı bir kadroyla oynayacağız. Oyuncuları çok zorluyor bu seviyedeki maçlar. Hafta sonunu da düşünersek, yaklaşık 5-6 oyuncu, biraz farklı oynamayı düşünüyoruz. Bu oyuncular da sürekli oynayan oyuncularımız. Biraz daha dinç, daha güçlü oyuncularla başlamayı düşünüyorum hafta sonunu da düşünerek. Puan veya puanlar almak istiyoruz. Oyuncularımızın biraz dinlenmesi lazım. Sonuçlar, oyuncuları psikolojik olarak da yormaya başladı.”