EURO 2016’nın en iyi performans gösteren oyuncusu Ronaldo!

EURO 2016’nın en iyi performans gösteren oyuncusu Ronaldo!
UEFA tarafından 15. Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası (EURO 2016), tüm dünyada büyük bir beğeni ile takip edildi. 10 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında oynanan futbol şöleni Lig TV ve ligtv.com.tr aracılığı ile futbolseverelrle buluştu.
 
Finalde Fransa'yı uzatmalar sonunda 1-0 yenen Portekiz tarihinde ilk kez mutlu sona ulaşırken, 25. dakikada sakatlanarak oyundan gözyaşlarıyla çıkan Ronaldo ise tüm izleyenleri acısına ortak etti.

1 ay boyunca futbol şölenini sizlere sunan Lig TV ve ligtv.comtr, oynanan maçların hemen ardından Shell aracılığı ile "En yüksek performansı kim gösterdi?" diye sorarak okuyucularını bu müthiş heyecana ortak etti.

İşte ligtv.com.tr okuyularına göre EURO 2016'da en iyi performansı gösteren 5 futbolcu...

Avrupa Şampiyonu Portekiz'in dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo, ligtv.com.tr okuyucuları tarafından aldığı 103 bin 465 oyla Euro2016’nın en iyi performans gösteren oyuncusu oldu.
 
Turnuvada attığı 6 gole gol kralı olan ve "Altın Krampon" ödülünü kazanan Fransa Milli Takımı'nın yıldız futbolcusu Antoine Griezmann, 97 bin 234 oyla Euro2016’nın en iyi performans gösteren ikinci oyuncusu oldu.
 
Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılan Galler'in uluslararası yıldızı Gareth Bale, 63 bin 417 oyla üçüncü sırayı alırken, şampiyon Portekiz'in kalesini koruyan Rui Patricio 48 bin 365 oyla 4. sırada yer aldı.
 
Listenin beşinci sırasında ise turnuvanın parlayan yıldızı Fransız Dimitri Payet oldu. Attığı kritik gollerle takımına hayat veren Payet, aldığı 33 bin 979 oyla beşinci sırada kendine yer buldu.