Erden Timur transfer için tarih verdi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Erden Timur, transfer için tarih verdi

Video yükleniyor...

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Erden Timur, transferle ilgili yaptığı açıklamada "Transferde 2-3 ay gerideyiz. Normalde 1 yıl önceden başlar bu çalışmalar. Bu farkı kapatmak için çok yoğun uğraşlar veriyoruz. Geçici olarak mutlu etmek değil de, kalıcı olarak çözüm sağlamak için çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta sonuçlarını göreceğiz." diye konuştu.

Kadro durumunda da bahseden Erden Timur "13 yerli, 13 yabancı, 23 altyapı oyuncumuz var. Toplam 46 oyuncumuz var. 21 oyuncumuz da kiradan dönüyor. Geçtiğimiz sezonki net maaş bütçesi 27 milyon euro. Vergi yasası değiştiği için 1.67 çarpanı var. 1 milyon dolar ödüyorsanız kulübe maliyeti 1.67 milyon dolar. İlk 11'de üç yerli olacağı için farkı yaratacak olan burası. Önümüzdeki haftadan itibaren aksiyonların sonucu gelecek. Stratejik sıralama yapmıyoruz. Ana kadroyu ise herkesi tatmin edecek ölçüde, Galatasaray'ın çıkarlarına uygun biçimde oluşturacağız." ifadelerini kullandı.

Transfer için resmi bir teklif almadıklarını belirten Timur "Şu anda yazılı olarak kulübe gelmiş teklif yok, sözlü olarak var. Öncelikle gitmek isteyen oyuncularla görüşeceğiz. Biz burada kalmak isteyen ve sahaya karakter koyacak oyuncularla devam edeceğiz. Marcao ve Kerem en değerli oyuncularımızdan ikisi. Onlar da kalmak istiyorsa satmayı düşünmüyoruz. Mostafa Mohamed'in opsiyonu ocak ayında zaten kullanıldı, 1 Temmuz'da ödemesi yapılacak. Orada bir tercih yok. Mostafa Mohamed genç ve değerli bir oyuncumuz. Diagne'nin sözleşmesi de devam ediyor. İnşallah sakatlığını atlatır." dedi.

Altyapıya önem vereceklerini altını çizen Timur "Galatasaray'ın kurtuluşu altyapıdır. Bizim amacımızın altyapı olması gerekiyor. Bunu çok önemsiyorum. Üç yıldır belli yöntemler üzerine çalıştım. 10 yıllık bir süre gibi vakit gerekiyor. Altyapıdan birçok oyuncuyu kadroya alacağız. Yurt dışında pilot takım olacak" diye konuştu.

Erden Timur, Torrent'in ayrılık süreciyle ilgili ise "Domenec Torrent, ilk görüşme talebine 'Menajerimle görüşün' cevabını verdi. Bir indirim bekledik. Sağ olsun, Sensibile indirim yaptı. Ancak Torrent sadece % 5 indirim yapabileceğini söyledi." şeklinde konuştu.